THE MAGIC GANG – SVIEŽI INDIE POP Z BRIGHTONU

The Magic Gang - Death Of The Party (Warner Music, 2020)

Indie pop ešte nie je celkom za zenitom. O niektoré kapely sa dokonca stále zaujímajú veľké vydavateľstvá. O skupinu The Magic Gang prejavil záujem koncern Warner Music, ktorý v týchto dňoch vydáva ich druhý album Death Of The Party.

The Magic Gang je štvorčlenná skupina z Brightonu existujúca od roku 2013. Hudobne nadväzuje na zlatú éru gitarového popu od šesťdesiatych rokov po súčasnosť. Medzi svoje najväčšie inšpirácie uvádza tvorbu skupín ako The Beach Boys, The Beatles, Fleetwood Mac a Unknown Mortal Orchestra.

Piesne The Magic Gang pôsobia optimisticky, nenásilne a príjemný je aj ich gitarový zvuk s dostatkom hudobných nápadov.

Vyzdvihovaný bol už ich bezmenný debutový album z roku 2018. Na novinke „Death Of The Party“ je možné počuť ešte poctivejšiu zmes rôznorodých hudobných emócií. Prvý album The Magic Gang obsahoval hity ako „Getting Along“ a „How Can I Compete“. Ostatné skladby albumu boli svojim výrazom veľmi podobné.

Albumová novinka je oproti prvotine žánrovo pestrejšia.

Éterické „Intro“ poskytuje dokonalú predohru k výbušnej úvodnej skladbe „Think“, ktorú sme zahriali v našom vysielaní už počas minulého týždňa. Basgitarista Gus Taylor uvádza, že sa pri jej písaní kapela inšpirovala tvorbou americkej skupiny The Four Seasons. Lyricky premyslená skladba „Make A Sound“ je ďalšou pozvánkou na pomyselnú párty. Romantická pieseň „Just a Minute“ je o úzkostiach vo vzťahoch, s náznakom neistoty.

Titulná skladba albumu je akýmsi pesimistickým prerozprávaním silvestrovskej oslavy.

Kovbojská osobnosť gitaristu Kristiana Smitha je popisovaná spôsobom, z ktorého je možné badať, že členovia kapely majú bezstarostné mladícke roky za sebou.

Svieže nahrávky ako „Take Back the Track“ a „I Am Sunshine“ pôsobia veselým, optimistickým dojmom, typickým pre rannú tvorbu skupiny.

Nie je prekvapujúce, že sa kapele The Magic Gang darí zvyšovať popularitu a fanúšikovskú základňu a to nielen vo Veľkej Británii. Ich osviežujúcu a vítanú zmenu takmer opotrebovaného žánru vám preto radi predstavíme aj v našom vysielaní.

Róbert Gregor (foto: press The Magic Gang)