THE SNAILS: BOČNÝ PROJEKT ČLENOV FUTURE ISLANDS

THE SNAILS - SONGS FROM THE SHOEBOXTHE SNAILS – SONGS FROM THE SHOEBOX (THE SNAILS 2016)

Je pomerne problematické dozvedieť sa detaily o tejto americkej kapele. Na celosvetovej online sieti o nej informácií veľa nie je, no vieme aspoň to, že ide o menej známy, bočný projekt členov kapely Future Islands, konktétne speváka Sama Herringa a bagitaristu William Cashiona. Vieme ešte to, že ich domovom je americký Baltimore a, že v roku 2013 vydali debutové EP nazvané Worth the Wait. Zohľadňujúc svoj názov sa na koncertoch maskujú do slimačích outfitov a ich koncertné šou sú vraj poriadne bláznivé.

Vybláznili sa, zdá sa, aj na svojom albume Songs From the Shoebox, ktorý vám predstavujeme.

Album obsahuje desať nových pesničiek, ktoré si na svoj vznik a nahratie museli počkať vzhľadom na vyčerpávajúce turné domácej kapely Future Islands. The Snails naň zaradili aj vianočnú pesničku Snails Christmas (I Want a New Shell).

The Snails

Celkovo ide o kolekciu ráznych gitarových pesničiek, spevák nielen spieva, ale aj kričí, do klasickej gitarovej zostavy sa sem-tam zapája aj saxofón.

Americká nezávislá hudobná scéna je bohatá na všakovaké gitarové experimenty a kapelu The Snails možno chápať ako jeden z nich. Síce jeden z mnohých, ale každopádne pozoruhodný. Skladba Streets Walkin‘ nezaprie bluesom nasiaknutú atmosféru, ktorá može pripomenúť aj niektoré z podôb Jacka Whitea, typická gitarovka Flames zasa ponúka sympatický lo-fi zvuk. No a, napokon, spomínaná vianočná skladba? Aj keď už pomaly na začiatku jari môže znieť ako „po funuse“, je nápaditá a milá. Okrem iných si ju zahráme dnes večer v programe 120 minút s hudbou, kde sa budete môcť s tvorbou tejto kapely zoznámiť prostredníctvom troch ukážok.

Matej Lauko (foto: press The Snails)