THE YOUNIVERSE ZVEREJNILI KLIP K PIESNI VIDEO LOVE

Video Love je skladba, ktorá ilustruje, ako bude znieť pripravovaný album NEON slovenskej skupiny The Youniverse.

Video Love je alternatívno-popová výpoveď, približujúca pocity vo zvláštne sa odohrávajúcom vzťahu, ktorý sa od začiatku až dokonca rozvíja v on-line priestore len prostredníctvom video chatu, bez možnosti osobného kontaktu. Príčinou je samozrejme pandémia Covid 19, ktorá oklieštila svet ľudských interakcií výhradne na virtuálne prostredie.

Hudba na pripravovanom albume NEON objavuje viac popovejšie štruktúry a tradičnejší songwriting, album má znieť menej temne v porovnaní s debutovým albumom CMYK. Pripravovaný album NEON bude síce o heartbreaku a o precítení, avšak paradoxne bude melodickejší a hravejší.

The Youniverse sa spoliehajú na vlastnú šikovnosť a prinášajú fanúšikom autentický produkt.

Texty, aranžmány, produkcia, grafika aj videoklipy vznikali výhradne „in house“. S pripravovaným albumom prišla však potreba posunúť vizuálnu tvorbu o niekoľko úrovní vyššie. Prvé videoklipy, ktoré si doteraz produkovali výlučne sami, vyzerajú pútavo a zaujímavo, no kapela si uvedomuje, že chce viac previazať hudbu a texty s prepracovanejšiou vizuálnou stránkou a tak vyvolať ešte väčšie emócie. Navyše, produkcia videoklipov im príliš odoberá potrebnú energiu, ktorú chce radšej nasmerovať na to, čo im ide najlepšie. Tým je nepochybne tvorba novej hudby.

The Youniverse skúšajú aktivovať svojich fanúšikov prostredníctvom crowdfundingovej kampane s názvom Love Games, ktorá im má pomôcť s financovaním klipov k ďalším dvom pripravovaným singlom.

Hlavným motívom videoklipov budú dnešné romantické vzťahy, ktorých priebeh sa v dnešnej modernej realite začína skôr podobať video hrám vo virtuálnom priestore. Na umocnenie myšlienky skladieb chce kapela vytvoriť komplexný audiovizuálny svet, ktorý podporí pocit z pripravovaných skladieb. The Youniverse sa preto obracajú na svojich najbližších – na svojich fanúšikov, ktorí budú mať možnosť prostredníctvom crowdfundingovej platformy „Hithit“ v priebehu 45 dní (14. 6. 2020 – 28. 7. 2020) finančne podporiť ich snaženie dobrovoľným príspevkom, prípadne si budú môcť vybrať z ponúknutých 13-tich odmien.

Speváčka a zakladateľka The Youniverse, Tammy, dodáva:

„Cieľová čiastka projektu je 3 150 €. Keby každý jeden existujúci fanúšik zaslal 2€, čiastka je vyzbieraná a môžme sa pustiť do práce. Hithit je nastavený tak, že ak finálnu čiastku (alebo viac) nevyzbierame, cieľ nesplníme a príspevky sa podporovateľom vrátia späť.“

Ing. Linda Mangunda, Branislav Kaľavský – Kalo (Bruuder Records), NMR (foto: press The Youniverse)