LE PAYACO ZVEREJNILI VIDEOKLIP K PIESNI POHYBLIVÍ V NEHYBNOM

27. 3. 2020 zverejnila bratislavská kapela Le Payaco videoklip k titulnej piesni z novému albumu s názvom Pohybliví v nehybnom.

Pohybliví v nehybnom je v poradí už šiesty štúdiový album skupiny Le Payaco. Členovia kapely o ňom hovoria, ako o vydarenom, úprimnom a kompaktnom vokálno-inštrumentálnom diele. Stále to isté Le Payaco, len zase iné. Symbióza protikladov v najlepšom.
Titulnú skladbu zložil Tomáš Sloboda spolu s chlapcami z kapely Jurajom Vitézom a Martinom Stempelom. Text piesne napísal slovenský raper Lyrik H.

Ako k spolupráci medzi Le Payaco s Lyrikom H prišlo?

Tomáš Sloboda nám o tom prezradil: „Po tom, ako desiatky popísaných hárkov papiera skončilo v koši, som jednu septembrovú sobotu ráno, keď som venčil Ditu stretol na Miletičke Lyrika s jeho fenkou Kuki. Oslovil som ho k spolupráci, lebo som nejako cítil, že on to dá. Dobre sme si pokecali. O mesiac mi poslal text a je z toho jedna z najrýchlejších a najnežnejších skladieb, aké sme kedy nahrali. Braňo Vincze k nej natočil nádherný videoklip o bežných veciach zo života so Zuzkou Norisovou a Ondrom Kovaľom.“

Lyrik H dodáva: „Sused Tomáš ma raz oslovil, keď sme sa náhodou stretli pred Volavkou na Miletičke s našimi psami, že či im neskúsim napísať text, lebo sa vraj hodím do treku, kde chcel niečo frázovacie, rapotavo-deklamačné. Hudba čo mi poslal svojou atmosférou zo mňa tie frázy doslova vytiahla sama.“

Bruuder Records a NMR (foto: Braňo Vincze)