THE YOUNIVERSE ZVEREJNILI VIDEOKLIP K NOVINKE COLD HEARTED PARTER

The Youniverse predstavili nový videoklip k piesni „Cold Hearted Parter“. Je to v poradí tretia skladba, ktorou kapela oznamuje vydanie pripravovaného albumu „Neon“.

The Youniverse

„Neon“ bude hudobným pokračovaním konceptuálnej série štyroch albumov, ktoré kapela plánuje postupne vydať. Už je teda dopredu jasné, ako sa albumy budú volať: „Cmyk“ (2018), „Neon“ (2021), „Chrome“ a „Black“.

Hudba na pripravovanom albume „Neon“ bude objavovať popovejšie štruktúry a tradičnejšie pesničkárstvo. Nový album bude menej experimentálny a celkovo menej temný v porovnaní s jeho predchodcom.

„Neon“ bude album o heartbreaku – viac precítený, melodickejší a hravejší.

Nápad na vizuál ku klipu vznikol počas prvého lockdownu. Speváčka Tammy toto opisuje: „…keď sme boli všetci viac-menej nútení komunikovať len telefonicky a cez sociálne siete, Facetime bol u mňa na denno-dennom poriadku a často som myslela na všetkých milencov ktorí boli oddelení COVID-om. Ako to zvládali? Ako komunikovali? Nie je nič horšie ako sa pohádať a nemôcť sa fyzicky udobriť, vidieť sa, držať sa.“

Myšlienka fiktívneho nového milenca vznikla už pri piesni „Unfollow Me?“ a v tejto skladbe sa k nej znova vracia. Tento pseudo charakter, ako to vo vzťahoch už býva, je nedostupný technologicky, emočne i fyzicky.

Opisovanú atmosféru možno vycítiť aj zo samotnej skladby. Skladba je o osobe, ktorá odchádza a chladne sa posledný krát neotočí. Vizuál aj skladba sa snaží poukázať na trpkosladký pohľad na lásku v našej dobe a ako s ňou narábame. Cely nápad je jedna veľká metafora na tému zlomeného srdca, ktorá sa nesie albumom, na vzťahy cez telefón a siete, na lásku na diaľku, na nedostupnosť, na odmietanie.

Klip vznikol prostredníctvom aplikácie Facetime a cielene je pravdepodobne prvý alebo možno aj jediný vertikálny videoklip na Slovensku.

Branislav Kalavský a NMR (foto: press The Youniverse)