TIMEA ZVEREJNILA NOVÚ PIESEŇ LOSE MY AIR

Slovenská speváčka a skladateľka Timea na hudobnej scéne debutovala v novembri 2020, kedy vydala svoje debutové EP „Confusion of Warmth“. Dnes predstavuje nový singel „Lose My Air“.

Debutové EP Timei vyslúžilo ocenenie Nadácie Advance Investments a nomináciu v kategorii „Objav roka 2020“ v rámci ocenení Radio Head Awards. Singel „Lose My Air“ vznikol v rámci pokračujúcej spolupráce s Erikom Horákom zo štúdia Lososound, ktorý sa postaral o produkciu a mix nahrávky, mastering zabezpečil Tomáš Karásek (Gaex). K pesničke vznikol aj videoklip režírovaný a natočený mladým filmárom Erikom Oslancom.

„Skladbu Lose my air som napísala krátko po vydaní svojho EP. V pesničke som sa snažila zachytiť pocit slabosti voči osobe, ktorá by racionálne nemala zohrávať dôležitú úlohu v mojom živote, no napriek tomu má svoje špeciálne miesto. Je to o emočnom spojení a nevypovedaných pocitoch,“ hovorí Timea.

V posledných mesiacoch sa Timea okrem tvorby venovala aj zostavovaniu kapely a príprave na živé vystúpenia.

Minulý rok sa ako jedna z troch fanúšikov festivalu, vybraná organizátormi, predstavila v akustickej podobe na „Pohoda in the Air“ pri Vítaní slnka. Toto leto ju už môžete zastihnúť naživo na rôznych podujatiach festivaloch na Slovensku aj v Čechách, na ktorých svoju kapelu predstaví v zostave: Timea/ Timea Gregová (vokál, klavír, gitara), Roman Lauko/Momo (bicie), Erik Horák (basa) a Rado Činčura (gitara, klavír).

„Na živé koncerty sa veľmi teším, EP-čko vyšlo počas korony a tak som ho doteraz nemala príležitosť odprezentovať naživo. Bude to taktiež prvýkrát čo budem vystupovať s kapelou,“ dodáva Timea.

Speváčka plánuje v lete zverejniť ešte jeden singel a potom sa chce naplno pustiť do tvorby debutového albumu.

Od septembra sa sťahuje do Berlína, kde začne jej štúdium na pobočke prestížnej britskej univerzity BIMM (British and Irish Modern Music Institute), odbor songwriting.

Informácie o aktuálnych koncertoch nájdete na www.timeaofficial.com

NMR (foto: Wellin)