TOLSTOYS VYČAROVALI HALLOWEENSKU PIESEŇ

Slovenská skupina Tolstoys pôsobí medzi Berlínom, Prahou a Bratislavou. Svoj najnovší lektvar namiešala počas potulovania po upršaných uliciach Berlína a odpremiérovala ho na tohtoročnom turné po piatich európskych krajinách.


Nový lektvar je ideálne podávať v spoločnosti priateľov tancujúc v kuchyni, či zbesilo pobehujúc po lese. Ak máte predstavivosť, tak môže evokovať padanie súmraku, vlhké lístie, ktoré sa lepí sa na bosé nohy, malá čistinku, skupinu krásnych dievčat tancujúcich okolo vatry, čarodejnice alebo pohanský rituál.

V roku 2022 vydali Tolstoys svoj druhý album „Mirror Me“ a okrem nominácie na album roka na Radio_Head Awards sa stali tiež tvárou Spotify kampane Equal, vďaka ktorej sa objavili na billboardoch newyorského Times Square.

V minulosti predskakovali Tomovi Odellovi, Lole Marsh či Easy Life a okrem vystúpení na dôležitých domácich podujatiach sa predstavili tiež na festivaloch ako Eurosonic a Ment. Kapela pozostáva z členov zo Slovenska, Nového Zélandu a Nemecka, no v súčasnosti sa najviac zdržuje v Berlíne.

Nová pieseň „Witches“ je plná starej mágie

Novinka „Witches“ je druhým singlom z pripravovaného tretieho albumu, ktorý sa bude volať „No Limit To Love“. Kapela prezradila, že bude spájať najmä hudobný štýl trip-hop s prvkami hippies a psychedélie.

Nová spolupráca s vydavateľstvom Duchess Box Records skupine otvára dvere k ďalším príležitostiam a možnostiam šíriť hudbu medzinárodne. Toto britské vydavateľstvo so sídlom v Berlíne je úzko prepojené s PR agentúrou Snowhite PR a distribučnou spoločnosťou Redeye Worldwide, čo môže kapele priniesť významnú podporu. Prvý, takmer folkový singel „Time In Space“, vyšiel v septembri spolu s klipom točeným na 16 milimetrový film.

Pripravte sa na nečakané dobrodružstvo a nechajte sa hudbou Tolstoys unášať tam, kde láska nepozná hranice a srdcia nachádzajú útočisko v náručí piesne.

NMR (foto: press Tolstoys)