TOM MORELLO BUDE MAŤ ALBUM THE ATLAS UNDERGROUND

Americký hudobník Tom Morello bude mať album The Atlas Underground. Novinka sa dostane na trh 12. októbra a ponúkne dvanásť piesní. Na počine spolupracovali aj Portugal.

Tom Morello

The Man, Gary Clark Jr., Marcus Mumford, Killer Mike, Big Boi, Vic Mensa, RZA alebo Leikeli47, ale takisto producenti Steve Aoki, Bassnectar, Knife Party a Pretty Lights. Päťdesiatštyriročný gitarista v rozhovore pre rádio Beats 1 povedal, že chcel nahrať album, ktorý by znel ako Jimi Hendrix súčasnosti. Na ukážku zverejnil dve skladby – We Don’t Need You a Battle Sirens.

Thomas Baptiste Morello vydal so skupinou Rage Against the Machine eponymný album z roku 1992 a tiež albumy Evil Empire (1996), The Battle of Los Angeles (1999) a Renegades (2000). S súčasnosti neaktívna kapela má na svojom konte sedem nominácií na Grammy, pričom dve premenili na víťazstvo. Morello je okrem toho známy ako člen už nefungujúcej kapely Audioslave alebo skupín Street Sweeper Social Club a Prophets of Rage.

Ako sólista vystupuje pod pseudonymom The Nightwatchman. Morello počas kariéry spolupracoval s Bruceom Springsteenom, The Prodigy, Macy Gray, Dave Matthews Band či formáciou Cypress Hill.

Tracklist albumu Tom Morello – The Atlas Underground:
01 Battle Sirens (feat. Knife Party)
02 Rabbit’s Revenge (feat. Bassnectar, Big Boi, Killer Mike)
03 Every Step That I Take (feat. Portugal. The Man, Whethan)
04 We Don’t Need You (feat. Vic Mensa)
05 Find Another Way (feat. Marcus Mumford)
06 How Long (feat. Steve Aoki, Rise Against’s Tim McIlrath)
07 Lucky One (feat. K. Flay)
08 One Nation (feat. Pretty Lights)
09 Vigilante Nocturno (feat. Carl Restivo)
10 Where It’s At Ain’t What It Is (feat. Gary Clark Jr., Nico Stadi)
11 Roadrunner (feat. Leikeli47)
12 Lead Poisoning (feat. GZA, RZA, Herobust)

Zdroj článku: Sita (foto: press)