NA TOPFESTE SA PREDSTAVÍ AJ SKUPINA GOGOL BORDELLO

Na Topfeste vystúpi aj americká kapela Gogol Bordello. Skupina, ktorá hrá gypsy punk, je známa vďaka energickým koncertom. „Sila emócií, ktoré dokáže Gogol Bordello preniesť na divákov, je strhujúca. V line-upe Topfestu budú jedným z najneprehliadnuteľnejších zjavov,“ vyhlásil organizátor Dušan Drobný.
Do programu podujatia, ktoré sa bude konať v piatok 30. júna a sobotu 1. júla na letisku v Piešťanoch, najnovšie pribudli aj slovenská kapela Horkýže Slíže a česká formácia Citron. Medzi skôr potvrdených interpretov patria Bastille, Skindred a Karel Gott.

Gogol Bordello založil v roku 1999 v New Yorku rodák z Ukrajiny, spevák a gitarista Eugene Hütz. Formácia, v ktorej sa vystriedalo množstvo hudobníkov, vydala v tom istom roku prvý album Voi-La Intruder. Zatiaľ poslednú nahrávku Pura Vida Conspiracy uviedli na trh v roku 2013. V piesňach kapely možno počuť okrem spevu, gitary, basgitary či bicích napríklad aj husle a akordeón. Spomínaný líder sa predstavil ako herec vo filme Všetko je osvetlené (2005), pričom kapela sa ukázala napríklad v snímke Špina a múdrosť (2008), ktorú režírovala Madonna. O skupine vznikol aj dokument Gogol Bordello Non-Stop (2008).

Zdroj článku: SITA (foto: Press)