V HLAVNEJ ÚLOHE VČELA! BÁRA ZMEKOVÁ PREDSTAVUJE SVOJ NOVÝ SINGEL

Bára Zmeková je už na českej hudobnej scéne suverénnou pesničkárkou a skladateľkou. Dôkazom toho sú dve nominácie na Ceny Anděl v kategóriách Speváčka roka a Objav roka.

Album „Lunaves“, ktorý vyšiel tiež na vinyle, zožal veľký úspech a priniesol speváčke víťazné ocenenie na Czech Music Crossroads. Zmeková tiež reprezentovala českú hudobnú scénu na medzinárodnom hudobnom veľtrhu WOMEX.

Po vydarenom koncertnom lete prichádza Zmeková s novou piesňou „Město“, ku ktorej predstavila videoklip.

Prvýkrát sa tak sama pustila nielen do sveta hudby, ale aj obrazu a spoločne s kameramanmi Danielom „Danthe“ Kovářem a Petrom Zmekom vyčarovali „výpravné haiku“ o jednom dni, v ktorom príroda preberá hlavnú úlohu.

„Je to taková jarní hříčka a pro mě osobně také vzpomínka na tu podivnou dobu, kdy se všechno zastavilo. Není to žádný ‚lockdown song‘, spíš jen zachycení toho, co se odehrávalo uvnitř mě samotné, jemná obava a zároveň úžas nad tím, jak křehké věci mohou být. To všechno jsem chtěla odrazit i v klipu. Nabízela se spousta možností, jak jej uchopit, ale nakonec vyhrál tenhle včelí příběh. Díky natáčení s nadšeným včelařem panem Karászem jsme se dozvěděli tolik věcí o včelách, že se nám nakonec od úlů ani nechtělo odcházet,“ hovorí o vzniku svojho prvého režisérskeho počinu Zmeková.

Klip vznikal v Českom stredohorí a do hlavnej úlohy vybrala autorka včelu.

Pesničkárka spolupracovala s už overeným tímom, ktorý stál aj za klipom k remixu piesne „Kostra“. Fotograf Daniel Kovář a Petr Zmek opäť spojili sily a postarali sa o kameru.

Na strihu a farbení pracoval Daniel Kováč a 3D model včely a vizuálne efekty si tentokrát vzal na starosť Ján Opletal.

Pieseň „Město“ je predzvesťou smeru, akým sa Bára bude ďalej uberať na svojom pripravovanom treťom albume. Je sebavedomým ďalším krokom po úspešnom albume „Lunaves“, ktorý vyšiel na CD aj vinyle v českom vydavatešltve Tranzistor.

O zvukovú réžiu sa postaral Ondřej Ježek a master vytvoril Tomáš Karásek zo štúdia Gargle and Expel. Na nahrávke budete počuť aj Michala Mihoka (akordeón), Ninu Marinovú (husle) a Viktora Dořičáka (bicie).

Vydanie singla a videoklipu oslávi Bára Zmeková 4. novembra koncertom v Átriu na Žižkove, kde zahrá so svojou oceňovanou kapelou v rámci koncertného cyklu Playing Divas.

David Landštof a NMR (foto: Petr Zmek)