VIANOČNÝ ROCKABILLY-SWING BRIAN SETZERA A JEHO ORCHESTRA

The Brian Setzer Orchestra - Rockin‘ Rudolph (Surfdog Records , 2015)

The Brian Setzer Orchestra - Rockin-Rudolph-CD-Digi-CoverBrian Setzer je známy aj u nás na Slovensku. Najprv získal svetové uznanie a rešpekt vďaka úspešnej kariére tria Stray Cats, neskôr i jeho sólovými aktivitami ako fenomenálny gitarista, spevák, skladateľ.

Od roku 1979 je ústrednou postavou svetovej rockabilly scény. No spolu so svojim orchestrom občas prekročuje hranice rockabilly a rock and rollu,  jeho hudba totiž niekedy siaha aj do oblasti swingu. Brian Setzer nestagnuje a aj v pokročilejšom veku pripravuje pre svojich fanúšikov pravidelné prekvapenia.

Minulý rok mu vyšiel autorský album Rockabilly Riot! All Original a na koniec tohto roku si prichystal nový vianočný album.

Ten voľne nadväzuje na úspechy podobných titulov, ktoré mu vyšli v rokoch 2002-2005 (Boogie Woogie Christmas, The Ultimate Collection , Dig That Crazy Christmas ). Niektoré piesne z týchto albumov je dokonca v súčasnosti možné počuť aj vo vysielaní rádia Slovensko 1. Odporúčame aj ich video podoby, pretože  vyšli v niekoľkých verziách na DVD i Blu-ray.

Brian Setzer

Brian Setzer sa v bláznivých úpravách vianočných hitov našiel.

Sú energické a pritom elegantné i vtipné. Svoj šarm nestratili ani po rokoch. Veríme, že podobne nestarnúce  sa stanú i piesne z novinky Rockin‘ Rudolph.

Rockovo swingové Vianoce na americký spôsob si vychutnáme aj my vo „vianočnom“ albume týždňa.

Róbert Gregor (foto: press Brian Setzer)