VIETE O TOM, ŽE NAŠE RÁDIO MÁTE K DISPOZÍCII KDEKOĽVEK? STAČÍ SMARTPHONE, ALEBO TABLET S MOBILNÝM INTERNETOVÝM PRIPOJENÍM

V dnešnej dobe je už zastaraná voľakedy rozšírená mienka, že ľahko dostupné je len počúvanie klasického analógového rádiového vysielania. Počúvanie internetových rádií je stále dostupnejšie a to nie len vtedy keď ich počúvate doma, alebo v práci pri počítači. Smartphone alebo tablet s mobilným internetovým pripojením má totiž k dispozícii čoraz väčší počet potencionálnych poslucháčov. Dokonca pribúdajú aj autorádia s bluetooth pripojením. Viete o tom, že New Model Rádio môžete prostredníctvom týchto zariadení pohodlne počúvať aj v aute? Stačí spárovať Váš smartphone s autorádiom napr. cez bluetooth a internetové rádio môže hrať aj počas jazdy, nech ste kdekoľvek. Ak nemáte autorádio s bluetooth konektivitou, môžete si zaobstarať FM transmitter, ktorým spojíte zvuk vášho mobilu s autorádiom cez FM frekvenciu. Cena takéhoto zariadenia sa pohybuje okolo 12-15 euro. 
Ak máte obmedzený počet mobilných dát, odporúčame využívať náš 64 kpbs aac stream, ktorý kvalitou hrá porovnateľne s 128 kpbs mp3. Pre majiteľov smartphonov s operačným systémom Android odporúčame tzv. DeaDBeeF player, ktorý je zadarmo dostupný aj v Google store. Tento prehrávač prehráva aac súbory bez akýchkoľvek problémov a bez problémov tieto súbory aj streamuje. Výhodou 64 kpbs streamu je, že keď vás mobilný operátor po prečerpaní mobilných dát spomalí, tento stream stále funguje. Rádio môžete počúvať neobmedzene počas celého mesiaca aj po prečerpaní svojho predplateného balíka dát. Máme s tým osobnú skúsenosť, lebo túto službu pravidelne využívame. Inak u operátora si môžete výhodne dokúpiť aj zrýchlenie spomalených dát.
V blízkej budúcnosti predstavíme vlastnú mobilnú aplikáciu New Model Rádia. Dovtedy, pokiaľ nebude dostupná, odporúčame nasledovnú aplikáciu.

aplikacieAplikácia Radia.sk pre mobilné zariadenia a PC. 
/Táto aplikácia zatiaľ nepodporuje prehrávanie aac formátu/ Nasledujúce informácie sme si dovolili prebrať z webstránky www.radia.sk .

 

Štýlové rádio môžeš mať aj vo svojom smartfóne a tablete s iOS, OS Android alebo Windows Phone, a tiež v tablete alebo PC s Windows 8! Maj všetky stanice vždy poruke – nalaď si svoju obľúbenú, alebo si vyber zo zoznamu a teš sa. Štýlový dizajn, jednoduché ovládanie – to je aplikácia Radia.sk, ktorú vo svojom telefóne a tablete jednoducho musíš mať!

Oproti iným aplikáciám na streamovanie rádií ponúka aplikácia Radia.sk niekoľko jedinečných výhod:
– zoznam staníc a streamov je vždy aktuálny – aplikácia si ho aktualizuje vždy pri spustení priamo z nášho webu
– aplikácii sú zahrnuté všetky terestriálne a internetové stanice dostupné na domácom trhu s kompatibilným streamom, nové stanice sú pridávané automaticky
– vďaka využívaniu aktuálnej GPS polohy používateľa prepracované užívateľské rozhranie zobrazuje aj frekvenciu geograficky najbližšieho vysielača stanice (u verzií pre iOS a Android). U väčšiny staníc sa zobrazuje aj práve hraná skladba – užívateľ si tak rádio môže vybrať podľa toho, čo sa práve hrá – aplikácia detekuje spôsob pripojenia zariadenia do siete – pri prehrávaní cez GSM sieť automaticky volí nižšiu kvalitu streamu a šetrí dáta užívateľa, pri Wi-Fi pripojení volí stream s najvyššou kvalitou – užívateľovi však dáva možnosť voliť kvalitu aj manuálne (okrem verzie pre Windows 8)
všetky uvedené funkcie ponúka aplikácia Radia.sk bezplatne!

Radia.sk pre iOS
Verziu pre iOS si môžete stiahnuť v AppStore.
Okrem vyššie uvedenej funkcionality prináša verzia pre iOS aj ďalšie prémiové funkcie:
1. mód radio-flow – revolučnú novinku pre výber rozhlasových staníc na základe práve hranej skladby; hudbu si vyberiete po vzore iPodu cez artwork k práve prehrávanej skladbe.
2. rekordér – stlačením jedného tlačidla môžete nahrávať vysielanie zvoleného rádia; prehrať nahrávky je možné priamo v aplikácii.

Radia.sk pre OS Android
Pre majiteľov zariadení s OS Android je aplikácia dostupná v Google play v rovnakom dizajne a s rovnakou funkcionalitou ako pre iOS, s výnimkou prémiových funkcií.

Radia.sk pre Windows Phone
Pre majiteľov zariadení s Windows Phone je aplikácia dostupná vo Windows Phone Store v dizajne tohoto OS s vyššie spomenutou bezplatnou funkcionalitou.

Radia.sk pre Windows 8
Pre majiteľov zariadení s Windows 8 je aplikácia dostupná vo Windows Store v dizajne tohoto OS s vyššie spomenutou bezplatnou funkcionalitou.

Ďalšou možnosťou je aplikácia radioscan. Viac informácií nájdete na www.radioscan.sk 

Róbert Gregor