VŠETCI NAHRALI NOVÚ VERZIU PIESNE NECH MI NEHOVORIA

Keď 10. júna 1989 Joan Baezová prepašovala na Bratislavskú lýru Václava Havla, ako nosiča gitary, za búrlivého potlesku pozdravila z pódia Chartu 77 a pozvala na pódium Ivana Hoffmana. Bol to jeden z mnohých začiatkov konca komunistického režimu v Československu.

Pesničkár Ivan Hoffman za sprievodu gitary spustil pesničku „Nech mi nehovoria“. Počas tretej slohy mu organizátori normalizačného festivalu za búrlivého nesúhlasu divákov vypli mikrofóny.

Pesničku počas dusného Mečiarizmu v roku 1997 oprášili Kosa z Nosa, Živé kvety, Martin Burlas a J.B. Kladivo. Skladba vtedy vyšla na kompilácii 4SK agentúry a vydavateľstva Gregor Agency – G.A. Regords, ktoré je v súčasnosti prevádzkovateľom New Model Rádia.

Novú verziu piesne vo volebnom roku 2020, nahrali za pomoci kamarátov Braňo Špaček a Martin Šútovec. Hlavným dôvodom bolo, že atmosféra v spoločnosti je rovnako napätá ako v roku 1989, aj 1997.

Spoločnosť traumatizuje prepojenie politiky so svetom zločinu, nárast extrémistických nálad a všeobecná hystéria. Kričať nie je jediná forma protestu. Každý hlas sa ráta!

Nová verzia piesne „Nech mi nehovoria“ bola nahraná vo februári 2020 v štúdiách Glam Studios a Lososound za pomoci nižšie uvedených hudobníkov:

Peci Uherčík – basgitara, 12 strunová gitara
Karolína Uherčíková – bicie
Braňo Špaček – gitary
Jerguš Oravec – sólo gitara
Martin Šútovec – banjo
Katarína Máliková – klavír
Samo Smetana – husle
Roman Harvan – violončelo

Svojimi hlasmi na pieseň prispeli:

Lasky
Michal Kaščák
Juraj Benetin
Katka Koščová
Tomáš Ďurovka
Rasťo Rusnák
Shina
Vlado Janček
Boris Ondreička
Braňo Bezák
Jožo Barina
Sveťo Korbeľ
Lucia Piussi
Ondrej Bagin
Tomáš Sloboda
Zuzana Fialová
Juraj Podmanický

NMR