VYDAVATEĽSTVO GERGAZ PRICHÁDZA S POKRAČOVANÍM KOMPILÁCIE THE LOCALS

Dva roky po vydaní „best of“ albumu s názvom The Locals prichádza slovenské vydavateľstvo Gergaz s jeho pokračovaním. Vinylová kompilácia The Locals 2 vychádza 22.6. 2020 a opäť prinesie prierez sviežej, prevažne domácej tvorby.

Vydavateľstvo Gergaz, ktoré je spájané predovšetkým s kvalitnou slovenskou elektronikou a alternatívou oslavovalo prvým vydaním kompilácie the Locals 10 rokov svojej existencie. Dvojplatňa Gergaz 2008 – 2018 (the Locals) bola zároveň ich príspevkom pri príležitosti Record Store Day (RSD), ktorý sa zvykol konať v apríli. Pôvodným zámerom bolo v tradícii pokračovať a novú vinylovú kompiláciu vydať opäť v rámci Record Store Day. Ten bol však v súvislosti s pretrvávajúcimi protipandemickými opatreniami preložený, čo si vyžiadalo zmenu konceptu pre tento rok a platňa tak vychádza nezávisle, už teraz.

Ako samotný názov napovedá, na The Locals 2 zostáva Gergaz pri domácej tvorbe.

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release. Snahou Vlada Škublu, ktorý vyberal repertoár na kompilácie The Locals a aj väčšinu gergazáckych Beat Garden kompilácií, bolo vytiahnuť úspešne veci a zároveň skladby, ktorým sa v minulosti nedostalo zaslúženej pozornosti.

„Sú to skladby, ktoré sú buď osvedčené hity alebo by nimi mali určite byť. Všetky tracky stoja za pozornosť. Platňu som rozdelil na dve časti, na horizontálnu, primárne na počúvanie (A) a na vertikálnu, tanečnú (B),“ opisuje Vlado Škubla.

Fanúšikovia platní sa dočkajú aj hitov, ktoré sa v minulosti nezmestili na vinylové vydania albumov, napríklad Gospel of Juke od FVLCRVM.

Z dielne producenta Stratasoul prišla doposiaľ nevydaná skladba, ktorá je jeho spoluprácou s americkým raperom James Lewisom. Ďalšou novinkou je aj „rádiovka” v slovenskom jazyku od úplne nového projektu Magick a ich pieseň Dokonalá. Z novších mien zaradilo vydavateľstvo aj projekt Brains for sale alebo skladbu z debutového albumu 40×20 producenta Bobsan.

V trackliste kompilácie nechýbajú osvedčené mená ako Jimmy Pé, Petijee, The High Corporation alebo Ashley Abrman v spolupráci s Jurešom Líškom (Fallgrapp). O zvuk sa postaralo studio Gargle & Expel a o dizajn Mili Vigerová.

Zuzana Mráziková a NMR