VYŠLO SIEDME POKRAČOVANIE KOMPILÁCIE BEAT GARDEN

Beat Garden 73.9. 2018 vyšlo vychádza siedme pokračovanie kompilácie Beat Garden, ktoré tentokrát pripravil slovenský producent a DJ Peter Urbanec, aka Petijee. Podľa slov zástupcov vydavateľstva GERGAZ Petijeeho oslovili po vypočutí jeho debutového albumu Soul Paper Scissors (Humble Grooves, 2017), ktorý si získal pozornosť kritikov aj poslucháčov.  „Je to jeden z tých albumov, ktorý by som si želal aby vyšiel u nás.“ povedal Vlado Škubla, predstaviteľ vydavateľstva.  

Petijee medzičasom potvrdil, že album definuje zmes soulu, funku, hip-hopu a „groovy“ rytmov. Petijee je zároveň rezidentom bratislavského NuSpirit Baru kde uvádza svoj pravidelný večer s názvom Chicken Grease, na ktorom sa prezentuje ako dídžej. Nevyhýba sa však ani živým vystúpeniam, pri ktorých ho sprevádza hudobný projekt Space Cats.

Samotná kompilácia reflektuje na jeho súčasný hudobný vkus. Otvára ju Jureš (Fallgrapp) v spoločnom „tracku“ s hudobne hyperaktívnou speváčkou a hudobníčkou Ashley Abrman.  Nechýba Stratasoul, DTonate, Radimo, Inphy, Hey Emil, Bobsan a Petijeeho autorská skladba Propositions, ktorá sa objavila na streamovacích službách už počas leta. 

Zostaviteľ kompilácie sa postaral aj o špeciálnu lahôdku v podobe nového projektu Agfa Park, pod ktorým je podpísaný slovenský raper, dídžej a producent Vec. Ten si  vyhradil tento projekt na produkciu elektroniky a ide vôbec o prvú skladbu, ktorú pod týmto menom vydáva. Celkový obsah dopĺňajú rakúsky Trishes a BSLC z Kanady. Grafickú časť kompilácie zastrešila Mili Vigerová a mastering Gargle & Expel. 

Zdroj správy: Gergaz