SKUPINA VAMPIRE WEEKEND DOKONČILA ŠTVRTÝ ALBUM

Americká rocková kapela Vampire Weekend už dokončila svoj štvrtý album. Frontman Ezra Koenig to prezradil fanúšikom počas koncertu na festivale End of The Road v anglickom Dorsete. Podľa webstránky magazínu NME 34-ročný Newyorčan reagoval na otázku z publika. „Kedy vyjde nový album? Ach, koho to zaujíma? Ale je hotový. Povieme si o tom neskôr,“ uviedol a neskôr vysvetlil, že pôvodne plánovali nový album predstaviť už v Dorsete, no nevyšlo to a zároveň prisľúbil, že sa do Británie vrátia s novým materiálom, pričom poznamenal, že nové piesne sú dobré.

Spevák a gitarista zároveň fanúšikom predstavil nových členov skupiny – gitaristu Briana Jonesa a klávesáčku Gretu Morgan, ktorí zostavu doplnili po odchode zakladajúceho člena Rostama Batmanglija.

Kapela Vampire Weekend vznikla v roku 2006 v New Yorku. Pôsobia v nej tiež Chris Baio (basgitara) a Chris Tomson (bicie). Debutovali v roku 2008 eponymným albumom, po ktorom nasledovali nahrávky Contra (2010) a Modern Vampires Of The City (2013). S druhým a tretím albumom sa im podarilo dobyť americký rebríček Billboard 200, pričom za Modern Vampires Of The City získali aj cenu Grammy.

Sita (foto: press)