On air
Next
Správy

SKUPINA VAMPIRE WEEKEND DOKONČILA ŠTVRTÝ ALBUM

3.9.2018

Americká rocková kapela Vampire Weekend už dokončila svoj štvrtý album. Frontman Ezra Koenig to prezradil fanúšikom počas koncertu na festivale End of The Road v anglickom Dorsete. Podľa webstránky magazínu NME 34-ročný Newyorčan reagoval na otázku z publika. „Kedy vyjde nový album? Ach, koho to zaujíma? Ale je hotový. Povieme si o tom neskôr,“ uviedol a neskôr vysvetlil, že pôvodne plánovali nový album predstaviť už v Dorsete, no nevyšlo to a zároveň prisľúbil, že sa do Británie vrátia s novým materiálom, pričom poznamenal, že nové piesne sú dobré.

Spevák a gitarista zároveň fanúšikom predstavil nových členov skupiny – gitaristu Briana Jonesa a klávesáčku Gretu Morgan, ktorí zostavu doplnili po odchode zakladajúceho člena Rostama Batmanglija.

Kapela Vampire Weekend vznikla v roku 2006 v New Yorku. Pôsobia v nej tiež Chris Baio (basgitara) a Chris Tomson (bicie). Debutovali v roku 2008 eponymným albumom, po ktorom nasledovali nahrávky Contra (2010) a Modern Vampires Of The City (2013). S druhým a tretím albumom sa im podarilo dobyť americký rebríček Billboard 200, pričom za Modern Vampires Of The City získali aj cenu Grammy.

Sita (foto: press)