ŽIVÉ KVETY VYDÁVAJÚ DESIATY ALBUM S PESTRÝM MIXOM HOSTÍ

Živé kvety - Nové poschodia (Slnko Records, 2016)

Zive Kvety_Nove poschodiaBratislavská skupina Živé Kvety vydáva desiaty radový album. Volá sa Nové poschodia, obsahuje desať piesní, vrátane singla Bratislava II, ktorý vyšiel pred dvomi rokmi na vinyle. Album nahral, zmixoval a produkoval Erik „Losos“ Horák v štúdiu Lososound.

Nové poschodia opäť reflektujú trademark Živých Kvetov, ktorým sú silné texty o súdobých slovenských reáliách, podporené priamočiarym, surovým zvukom. Od predošlých albumov sa nová nahrávka odlišuje aj tým, že v jednotlivých pesničkách sa predstavuje pestrý mix rôznych hudobných osobností. Napríklad v skladbe Nové poschodia zaznie melancholické violončelo Petra Michoněka a v už známej Bratislave II. klávesy Mariána Vargu. Okrem nich na albume hosťuje aj raper Lyrik (Modré hory), Whisky (Slobodná Európa), Leďo (ex-Zóna A, Princovia), legendárny spevák a gitarista Jožo Barina, perkusionista a spevák Thierry a tenista a spevák Miloš Mečíř ml..

Zive Kvety Danka Urbanova“S hosťami to začalo pri Mariánovi Vargovi. Bolo to pre nás tak osviežujúce, že nám pri skladaní pesničky Od súmraku do úsvitu napadla ďalšia legenda Jožo Barina. Boli sme veľmi radi, že prišiel k nám do skúšobne a naspieval skladbu takým spôsobom, že sme všetci otvárali ústa. Podobne ako pri Mariánovi Vargovi. Potom prišli ďalší hostia. Trik je v tom, že to nie sú len hostia, ktorí si odohrali svoj nalinkovaný part, ale posunuli pesničky do sfér, ktoré nám pri skladaní ani nenapadli. A to platí aj pre Lyrika, Leďa, Miloša, Whiskyho alebo Petra Michoněka. O to si ich prítomnosť na našom albume viac ceníme,“ hovorí bratislavská skupina, ktorá na štúdiovke pracovala štyri roky. Medzitým stihla vydať vinyl Bratislava a zložiť približne dvadsať pesničiek. Polovica z nich sa dostala na album.

Živé kvety: Nové poschodia (track list)

  1. Na ľavom brehu Dunaja
  2. Bratislava II
  3. Bratislavskí pankáči
  4. Nové poschodia
  5. To, čo nás spája
  6. Pramene v púšti
  7. Cosa Nostra
  8. Pre tento deň
  9. Od súmraku do úsvitu
  10. Nádej posledná

Všetky pesničky zložili Bálik/Piussi, autorom Cosa Nostra je Lucia Piussi.

Zdroj článku: Alexander Čerevka

Foto: Danka Urbanová

Krst albumu: http://www.newmodelradio.sk/events/event/zive-kvety-krst-albumu/