ZOSKUPENIE SPLNENÝ ZEM VYDÁVA NOVINKU ZÁVISLOSŤ NA ÚNAVE

Rešpektovaní hudobníci slovenskej alternatívnej scény prichádzajú s novým albumom. Za nahrávkou s názvom „Závislosť na únave“ stojí trojica Martin Burlas, Martin Karvaš a Peter Zagar.

Martin Burlas, Martin Karvaš a Peter Zagar spoločne pred niekoľkými rokmi založili zoskupenie Splnený zem. Novinka „Závislosť na únave“ je jeho druhým albumom.

„Na začiatku som si myslel, že nahrám svoje pesničky, zdalo sa mi, že ich stačí len zaranžovať a vymyslieť poradie, ale potom sa niečo pokazilo. Mal som pocit, že doba dozrela do bodu, keď slová úplne strácajú význam. Že dokonca zachádzanie so slovami vo svete sa pokazilo a dospelo do štádia, keď sa ľuďom začínajú vytvárať ekzémy a krvácajú z nosa, sledujúc čoho sú „elity“ a ich slová schopné. Prichádza čas bez slov. Piesne bez slov sú overený žáner. Vlastne neviem prečo som sa tomu tak dlho vyhýbal. Existuje lepšia náhrada hlasu ako theremin? Podnázov albumu vychádza z charakteristiky lieku, ktorý sa podáva zvieratám pred utratením aby netrpeli,“ vysvetľuje vznik nahrávky Závislosť na únave skladateľ a člen zoskupenia Martin Burllas.

Nahrávanie albumu prebiehalo naživo, ale i formou poštových zásielok playbackov, telefonických hovorov a následných zmien v aranžovaní „prednahratého“ materiálu.

Album bude okrem downloadu dostupný na vinyle – vzhľadom na výrobné postupy a lehoty nie je isté, či nie až v lete alebo na jeseň. Na Bandcampe nájdu poslucháči aj tzv. outtakes, pretože niektoré skladby sa vďaka minutáži vinylu na LP jednoducho nezmestili. Vydanie nahrávky z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Real Music House a NMR (foto: Martin Burlas)