ZULYA SA NA ALBUME SIX DAYS LOVING VRACIA K TATÁRSKYM KOREŇOM

Zulya - Six Days Loving (Alty kon yaratu) (Zulya Kamalova, 2019)

Zulya 2019 - 2O udmurtskej speváčke menom Zulya Nazipovna Kamalova pôsobiacej v Austrálii nájdete na našom webe pekný článok od Miroslava Potočka, ktorý si môžete prečítať tu: https://www.newmodelradio.sk/zulya-bohyna-hudby-bez-modly/

Na novom albume „Six Days Loving“ sa Zulya vracia k svojim tatárskym koreňom a zhudobňuje texty súčasnej tatárskej poetky menom Yoldyz Minnullina. Album produkoval holandský hudobník a producent Michiel Hollanders (Big Low, Parne Gadje, Kranides). Koncepčný album s citlivo zostavenými piesňami je venovaný rodnému jazyku tejto speváčky.

Zulya 2019Titul „Six Days Of Living“ je o jemnom a ironickom pohľade na zmätený svet človeka, ktorý sa práve zamiloval. Tento človek je neistý a trochu vystrašený novými silnými pocitmi, v ktorých sa potrebuje vyznať. Zároveň je jeho postoj k láske veľmi plachý. Každý, kto bol niekedy zamilovaný, tieto pocity vie pochopiť. Textárka Yoldyz Minnullina majstrovsky vykreslila protichodnú povahu tohto stavu a vyjadrila ho dojemným a citlivým spôsobom. Zulya posúva jej vkusné texty vďaka svojej krásnej hudbe,  spevu a zručnej zvukovej produkcii, na ďalšiu úroveň. Zároveň dúfa, že emocionálny jazyk hudby umožní poslucháčovi oceniť starovekú, ale stále sa meniacu kultúru Tatárov.

Viac informácií a originálne preklady textov v ruštine a v angličtine nájdete na www.zulya.com

Róbert Gregor (cover: Jacqui Stockdale, foto: press)