AKUSTIKA NAHRADILA ZRUŠENÝ KONCERT ONLINE STREAMOM

Prešovská skupina Akustika prišla podobne ako všetci jej hudobní kolegovia o živé hrania až do odvolania. 10.5.2020 o 20:00 bude pre svojich fanúšikov streamovať špeciálny koncert, ktorý odvysielame aj na vlnách New Model Rádia.

Napriek obmedzeniam idú hudobníci zo skupiny Akustika aspoň čiastočne podľa plánu a pracujú na nových pesničkách. Nad letným Street Tour visí otáznik a tak sa svojim fanúšikom pripomenú už túto nedeľu 10. mája živým online koncertom, ktorý odohrajú v košickom Kulturparku. Vysielanie bude prístupné pre všetkých s možnosťou podporiť kapelu dobrovoľným vstupným.

Akustika vysielala online zo svojej skúšobne už v minulom roku a priznáva, že ju to baví. Navyše je to dobrá možnosť ako zostať v priamom kontakte s fanúšikmi, kým sa stretnú v kluboch alebo na festivaloch. „Máme k tomu pozitívny vzťah. Radi sa „strimujeme“. Doba nás donútila vnímať túto formu komunikácie inak a na druhej strane nás posúva ďalej, napríklad do obývačiek alebo kuchýň našich fanúšikov,“ hovorí Peter „Kovo“ Kovalčík.

Skupina odohrá nedeľňajší koncert bez Stana Rusyna, ktorý ostal doma na Ukrajine, ale pridá sa k ním gitarista Lukáš Vakulčák. „Odohráme program, ktorý sme mali pripravený na zrušený koncert Zelený štvrtok a ešte riešime či zahráme aj nejakú novú pesničku,“ dodáva hudobník.

Skupina v týchto dňoch totiž pracuje na nových skladbách. Spevák Pavol Kovaľ vždy pošle nahrávku so spevom a gitarou a ostatní doma, keďže majú k dispozícii potrebné technické vybavenie, nahrávajú svoje stopy. V domácich podmienkach robí následný mix skladieb basgitarista Tomáš „Durky“ Durkáč. „K tomu sa nahrávame na video a obrazový materiál strihá náš trombonista Gregor Chalupecký.“

Akustika online so štúdiovým zvukom

Na internete dnes nájdete desiatky online streamov, ktoré majú rôznu kvalitu zvuku aj obrazu. Akustika príde do Kulturparku s vlastným zvukárom, aby ponúkla kvalitný štúdiový zvuk. „Videl som viacero streamov a niektoré kapely mali zlý zvuk. Tomu sa chceme vyvarovať. Preto si berieme vlastného zvukára, aby si nás ľudia mohli doma zapnúť a užiť si kvalitu aj pri posluchu nášho vystúpenia.“

Online koncert Akustiky môžete sledovať na Facebookovom profile skupiny Akustika v nedeľu 10. mája o 20:00 hodine. Vystúpenie je dostupné pre každého. Skupinu môžete už dnes podporiť zakúpením dobrovoľného vstupného, ak vám to situácia dovoľuje. Na výber je deväť kategórií lístkov od sedenia, cez ležanie s pivom až po VIP fanúšika.

Edo Kopček (foto: press skupiny)