ANETA LANGEROVÁ A KORBEN DALLAS V NOVOM LETNOM KLIPE

Od vydania ich prvej spoločnej piesne Sen ubehlo už sedem rokov. Turné k EP nahrávke „Konečne“, ktorá bola plánovaná na apríl 2020, prekazila pandémia, rovnako dopadli aj koncerty preložené na jeseň rovnakého roku. Obaja interpreti boli následne zamestnaní vlastnými aktivitami – Aneta Langerová vydala v závere roka 2020 album „Dvě slunce“, Korben Dallas od začiatku roka 2022 koncertovali s programom k platni „Deti rýb“.


„Nekonečné čakanie sa končí a na jeseň vyrážame spolu na koncerty,“ hovorí spevák skupiny Korben Dallas Juraj Benetin o pripravovanom turné Nekonečne s Anetou Langerovou. Od vydania ich prvej spoločnej piesne Sen ubehlo už sedem rokov. Šnúru k EP Konečne, ktorá bola plánovaná na apríl 2020, prekazila pandémia kovidu, rovnako dopadli aj koncerty preložené na jeseň rovnakého roku. Obaja interpreti boli následne zamestnaní vlastnými aktivitami – Langerová vydala v závere roka 2020 úspešný album Dvě slunce, s ktorým koncertuje, Korben Dallas zas od začiatku roka 2022 koncertovali so svojou platňou Deti rýb.

Teraz však našli čas opäť sa spojiť a po troch rokoch prichádzajú s novou spoločnou piesňou „Neustoupím“ a so šiestimi jesennými koncertmi v Česku a na Slovensku. Spolu s novým singlom digitálne vychádza ako album „Nekonečne“, tak i sedem predchádzajúcich spoločných piesní, ktoré sa na jeseň objavia aj na vinyle.

„Od prvého okamihu, kedy som sa s Korben Dallas stretla a natočili sme Sen, som vedela, že spolupráca nezostane len u jednej piesne,“ hovorí Aneta Langerová. „Chuť sa opäť stretnúť nielen v štúdiu v nás pretrvala až doteraz. A tak chlapci napísali ďalšiu krásnu pieseň, ktorá doplňuje našu nekonečnú zbierku. Skladba hovorí o ľudských hraniciach, o tom, že neexistuje istota, čo zajtrajšok prinesie, ale tiež o tom, že život nie je taký dlhý, aby sme robili kroky smerom, ktorým ísť nechceme. Je to napínavý dialóg dvoch prístupov k životu. Teraz by ma už len zaujímalo, ktorý z nich bude ktorému poslucháčovi bližší,“ smeje sa Aneta.


Na turné ich bude sprevádzať aj producent a klávesista Jakub Zitko a violončelistka a speváčka Dorota Barová. Obaja sú dlhoročnými spolupracovníkmi Langerovej a členmi jej koncertnej skupiny, Barová pôsobila s členmi Korben Dallas v projekte Tugriki. V rámci programu plného hudobných presahov tak zaznejú nielen spoločné skladby, ktorých už má Korben Dallas s Langerovou osem, ale aj pesničky z ich samostatnej tvorby.

„Chceli sme, aby sa koncerty odohrali na špeciálnych miestach. V Bratislave budeme napríklad hrať v priestoroch nedávno otvorenej zrekonštruovanej Slovenskej národnej galérie, pôjde vôbec o prvý koncert, ktorý sa tam odohrá,“ hovorí basgitarista Korben Dallas Lukáš Fila.

„Inde zas budeme hrať na miestach, ktoré navštevujeme opakovane a máme ich radi.“ Turné tak zavíta do pražského Palácu Akropolis, brnenskej Flédy, košickej Tabačky, žilinského Mestského divadla a ostravského Akordu.

Autorom letného „vodného“ klipu je filmár Braňo Špaček

„Kľúčové je pre mňa to, aký priestor je medzi zvukmi v pesničke – kde je v tom spektre rytmus, sila a farba zvukov a melódia spevu. To mi povie, v akom priestore sa bude odohrávať obraz. V tomto prípade je to vodná plocha,“ hovorí Špaček o klipe, ktorý natočili na rakúskom Neusiedler See. „Čo sa týka obsahu, vždy sa držím toho, čo práve žijeme. Toto je príbeh o tom, že ešte aj po apokalypse ostávajú vzťahy medzi nami. Tie sú dôležitejšie ako všetky haraburdy, ktorými sme obklopení. A ak by aj všetko zaplavila voda, nádej sa skrýva vo vzťahoch,“ dopĺňa Špaček.

„Stáli sme po kolená vo vode, okolo nás sa prechádzali rakúske rodiny, nad hlavami nám lietal dron a nervózni turisti čakali, kým Aneta s Jurom vrátia požičaný motorový čln,“ opisuje natáčanie bubeník Korben Dallas Ozo Guttler.

Matúš Németh a NMR (foto: Braňo Špaček a Helena Kadlečíková)


Korben Dallas a Aneta Langerová – turné Nekonečne:

  • 6. 11. 2023 Praha – Palác Akropolis
  • 7. 11. 2023 Brno – Fléda
  • 8. 11. 2023 Ostrava – Akord
  • 12.11. 2023 Košice – Tabačka Kulturfabrik
  • 13.11. 2023 Žilina – Mestské divadlo
  • 14.11.2023 Bratislava – Slovenská národná galéria