BEDUIN: CHRÁM SNOV, KTORÝ VZNIKAL SEDEM ROKOV

Beduin je americké producentské duo, ktoré tvoria Tamer Malki a Rami Abousabe. Zdieľa pestrú hudobnú víziu, ktorá vychádza z rôznorodých žánrov ovplyvnených blízkovýchodným dedičstvom, západnou výchovou a cestovaním. Debutový album „Temple Of Dreams“ zachytáva jeho sedemročnú tvorbu.


Ako hudobníci, speváci, skladatelia a multiinštrumentalisti sú Beduin priekopníkmi nadčasového zvuku, ktorý zachytáva rôznorodé svetové udalosti. Ich ranné nahrávky publikovali prestížne hudobné vydavateľstvá, zamerané najmä na oddychovú elektronickú produkciu.

Od roku 2012 Beduin každoročne vystupovali na podujatí Burning Man, ktoré sa stalo ich kultúrnym, spoločenským a hudobným experimentálnym ihriskom, tvorivým útočiskom a dalo im slobodu prijať nový hudobný prístup. Vďaka nemu si vyslúžili pochvalné ovácie rôznych svetových médií.

V roku 2020 si duo založilo vlastnú nahrávaciu spoločnosť Human By Default. Nahralo tiež EP „Whistleman“, ktoré okrem iných médií pochválil tiež magazín Forbes. V roku 2022 odohralo prelomový koncert „Cercle“, natočený v jordánskej Petre.

Počas pandémie mali Malki a Abousabe množstvo času na finalizáciu piesní, ktoré vznikali v posledných rokoch. Na debutovom albume „Temple of Dreams“ si môžete vychutnať záhadný zvuk tejto inovatívnej skupiny.


A pri počúvaní tohto albumu je ľahké pochopiť, ako roky cestovania tohto dua po svete produktívne ovplyvnili jeho umelecké rozhodnutia. Elektronická hudba je globálnejšia ako kedykoľvek predtým a Bedouin spojili zdanlivo nesúrodé geografické prvky širšej tapisérie tanečnej hudby a utkali ich do niečoho transformačného.

Jednu z ich piesní sme preto radi zaradili do našej júnovej hudobnej selekcie a tvorbu tohto dua budeme naďalej sledovať.

NMR (foto: Beduin press)