ANGLICKÁ SKUPINA WHITE LIES BUDE MAŤ NOVÝ ALBUM A VYRAZÍ NA TURNÉ

White Lies 2018Anglická post-punková kapela White Lies vydá 1. februára nový album „Five“. Novinka bude obsahovať deväť piesní, z ktorých muzikanti najnovšie predstavili úvodnú skladbu „Time To Give“.

„Toto je pre nás prelomová nahrávka. Sme na scéne už desať rokov, čo nás posúva k novému zvuku a do nových umeleckých oblastí. Je to pre nás zároveň začiatok novej a skvelej kapitoly,“ uviedla skupina na margo novinky, ktorá sa dostane na trh na CD, vinyle aj v digitálnej forme.

Hudobníci pracovali na nahrávke na oboch stranách Atlantiku. V Los Angeles sa k nim opäť pripojil producent Ed Buller. Okrem neho pridali ruku k dielu aj zvukár a technik James Brown, producent a muzikant Flood či Alan Moulder, ktorý sa postaral o mix.

Kapela podporí album Five na turné, počas ktorého sa predstaví napríklad aj 5. marca vo Varšave, 6. marca v Poznani, 7. marca v Prahe či o deň neskôr vo Viedni.

White Lies vznikli v roku 2007. V januári 2009 vydali album To Lose My Life…, s ktorým dobyli UK Chart. Po ňom nasledovali štúdiovky Ritual (2011) a Big TV (2013), s ktorými sa v spomínanom rebríčku dostali do Top 5. So zatiaľ poslednou nahrávkou Friends (2016) obsadili jedenáste miesto. Okrem toho majú na konte aj niekoľko EP nahrávok. Podarilo sa im získať napríklad Q Award.

Tracklist albumu White Lies – Five:
01 Time To Give
02 Never Alone
03 Finish Line
04 Kick Me
05 Tokyo
06 Jo?
07 Denial
08 Believe It
09 Fire And Wings

Zdroj článku: Sita (foto: Gullick)