VERONIKA RABADA VYDÁVA SÓLOVÝ ALBUM LÚKA

RabadaSlovenská speváčka Veronika Rabada vydala svoj prvý sólový album Lúka. Priaznivcom slovenskej world music na ňom predstavuje 14 nových skladieb a úprav tradičnej slovenskej hudby.

Nahrávka vznikala od roku 2016, keď Rabada vydala svoj debutový singel Ach, Janíčko. Autorsky na ňu prispeli Juraj Haško zo skupiny Sto múch, Peťo Tomi, Michal Brandys a Roman Šoltys, ktorý novinku i produkoval a postaral sa o jej zvuk. “Album sme skladali celkom pomaličky, netlačili sme do toho, vzniklo to tak prirodzene. V podstate obsahuje skoro celý koncertný program a niekoľko pomalších vecí na posluch,” prezradila Rabada v rozhovore.

Okrem autorských pesničiek na albume poslucháči nájdu aj novú verziu skladby Čapila, zabila Andreja Jobusa. O aranžmány a úpravy skladieb sa postarali Matúš Pavlík, Viliam Stanek a Michal Kentoš. Textársky Rabadu doplnil jej brat Peter, Vlado Krausz a poetka Silvia Kaščáková a živé nástroje nahrali bubeník Lukáš Krivda, basgitarista Lukáš “Kolja” Kolivoška, akordeonistka Mária Šabáková, huslista Michal Brandys, gitarista Lukáš Hirko a ďalší.

Zo štúdiovky sa do dnešného dňa dostali do povedomia okrem piesne Ach, Janíčko (2016) aj skladby Zabudni (2017), Lúka (2017) a Husičky (2018), ku ktorým speváčka priebežne zverejňovala videoklipy. Najnovšie si jej fanúšikovia a fanúšičky môžu na internete vychutnať koncertnú verziu skladby Ľúbim cigána Jána.

Podľa informácií Rada Meššu zo spoločnosti Pro:Messa Rabada s kapelou v súčasnosti intenzívne koncertuje po Slovensku i zahraničí a popritom pripravuje a nahráva Vianočný album, ktorý predstaví už tento rok na sérii koncertov Vianočného turné. “Bude to iné než bežné koncerty. Organizujeme si to celé sami. Určite to bude náročné na čas a energiu, ale aj tak sa na to veľmi tešíme. A okrem toho mám v hlave ďalšie projekty a nápady, ktoré sa nám, dúfam, podarí zrealizovať v budúcom roku,” dodala na záver.

Zdroj článku: Sita