ARLETA: NOVÝ VIDEOKLIP V SPOLUPRÁCI SO SLOVENSKÝM RAPEROM FVCK_KVLT

Česká speváčka Arleta predstavuje v spolupráci so slovenským raperom Fvck_Kvlt a Jakubom Šindlerom (Bert and Friends) nový videoklip k piesni „Styl“.

Námetom nového klipu je toxická maskulinita prejavujúca sa nielen v rape. Prítomná je aj obmedzenosť, predsudky, či sexualizácia.

Ďalšími témami novej piesne sú nazeranie na spoločnosť gender, stigmatizácia, vnútorná ťažko ovládateľná dualita, ambície i sebareflexie, snaha o dosiahnutie sebaprijatia.

„Styl byl součástí snahy minimalizovat výpovědní hodnotu obsahu a vyzkoušet si odmítavější až povrchnější polohu. Je to vlastně snaha necitlivě podat citlivé vyjádření vnímání ženské osoby a ženské role obecně.“ hovorí Arleta.

Vznik videoklipu s neprehliadnuteľným starokladrubským vraníkom, bol rovnako ako Arletina tvorba pomerne divoký.

Štáb pod vedením Krištofa Zelenku a Jiřího Straky previedol vízie hudobníčky do filmovej podoby za extrémnych podmienok. O mastering nahrávky sa postaral Gaex.

„Při natáčení s koněm v mínus 18 stupních mi přimrzala slivovice k hrnečku, ohřevnému hřibu několik lidí posléze nevědomky zcizilo šrouby jako suvenýr, zásadní vizuální prvek nasazený na uzdě koně provázaný s každou scénou – choker od Matouše Fialy – ohrožoval půlku štábu, koně i majitelku,“ spomína Arleta.

Raperka a vizuálna umelkyňa Arleta Berndorff zaujala na hudobnej scéne už v minulom roku debutom „Ability To Damage Plant“, na začiatku tohto roku jej vyšlo experimentálne EP Am2021.

Anna Mašátová a NMR (foto: press Arleta)