BARCELONA GIPSY BALKAN ORCHESTRA ROZTANCUJÚ V SEPTEMBRI PRAHU AJ BRNO

Medzinárodná skupina Barcelona Gipsy balKan Orchestra mieri do Českej republiky, kde odohrá dva koncerty – 9. septembra v brnianskej Fléde a 10. septembra v pražskom Lucerna Music Bare.


Sedemčlenná skupina so sídlom v Barcelone predstavuje to najlepšie zo žánru world music. Jej tvorba je ovplyvnená prvkami tradičnej hudby z Balkánu, Blízkeho východu a Stredomoria. Kapelu Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoria hudobníci zo Španielska, Talianska, Francúzska, Srbska, Grécka a Ukrajiny a ich paleta nástrojov je pestrá, od huslí a klarinetu až po bicie nástroje a akordeón.

Rovnako rozmanitá je aj hudba

Skladby skupiny vyvolávajú hlboké emócie. Frenetické tanečné postupy a rytmy ich piesní smerujú k srdcu. Za desať rokov svojej existencie stihla skupina vydať šesť albumov, navštíviť viac ako štyridsať krajín a získať desiatky miliónov pozretí na YouTube. Návštevníci si môžu vychutnať úryvky z ich dlho očakávaného siedmeho štúdiového albumu.

Barcelonský Gipsy balKan Orchestra tvoria talianska speváčka Margherita Abita, srbský kontrabasista Ivan Kovačevič, francúzsky gitarista Julien Chanal a zo Španielska prichádzajú huslista Pere Nolasc Turu, akordeonista Fernando Salinas, klarinetista Xavi Pendón a hráč na bicie Albert Enkaminanko.

Anna Mašátová a NMR (foto: press Bracelona Gipsy balKan Orchestra)