BILLY BARMAN OTVORIA LETO KONCERTOM PRI DUNAJI

Na jar mali Billy Barman odohrať 12 koncertov k novému albumu Zlatý vek. Korona im však poriadne rozhádzala plány a kapela musela improvizovať aj okolo vydania svojej štvrtej nahrávky, ktorá bola doteraz dostupná len digitálne a fanúšikovia museli čakať na dokončenie platní a CD.

Zdá sa, že všetko už speje k dobrému koncu. Nosiče „Zlatý vek“ sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali. Už 8. júla vystúpia pod holým nebom na Tyršovom nábreží v Bratislave.

„Pandémia bola pre nás ako kapelu asi najťažšia situácia, akú sme kedy zažili. Umelci museli ostať sedieť doma a niektorým to možno vyhovovalo, ale my sme za posledné tri mesiace nevytvorili nič. Najdôležitejšie sú pre nás koncerty, ktoré sme však museli zrušiť,“ vyjadril sa spevák Juraj Podmanický k uplynulému obdobiu v rozhovore. Ako náhradu stihli aspoň online a rádiové hrania.

Spomínané turné už Billy Barman preložili na jeseň. Neplánovane si to však bratislavská formácia vynahradí koncertom pre divákov už o pár týždňov.

A keďže sa hudobníkom medzitým podarilo dokončiť aj koronou zabrzdený proces výroby platní a CD, pôjde zároveň o prvý oficiálny krst nového albumu Zlatý vek. Skupina sľubuje podpisovačku, fotenie aj veľkolepú afterparty.

Koncert Billy Barman sa udeje 8. júla v Bratislave na Tyršovom námestí, na petržalskej strane Dunaja pod Starým mostom. Open-air akcia má obmedzenú kapacitu. V predpredaji je dostupných 950 lístkov, z ktorých už v obehu ostáva posledná stovka.

Alexander Čerevka (foto: Damien Pastirčák)