ČENDEŠ ZVEREJNILI VIDEOKLIP K PIESNI KOLOMYJKA 2

Skupina Čendeš sa do roku 2021 pustila po hlave, pretože nám v rýchlom slede predstavuje už tretí videoklip. Tentoraz je v ňom prítomná bláznivá dávka energie. „Kolomyjka II“ nadväzuje na pôvodnú verziu skladby z roku 2014.

Klip reflektuje na text piesne, v ktorom dvaja mládenci dvoria mladej žene, ktorá ich odmieta. Následne sa jednému poddá ale vzápätí to ľutuje. Celý videoklip je zaobalený do groteskného hereckého prejavu kapely.

René Bošela z kapely Čendeš o vzniku klipu hovorí:

„Dnešná doba nepraje hudobníkom, ktorí boli zvyknutí koncertovať. Týka sa to aj nás. Keďže nechceme zostať v zabudnutí, rozhodli sme sa prinášať našim fanúšikom aspoň mediálny obsah. Ľudia sú hladní po kultúre, no nemožno im zazlievať, že skôr po oddychovej, zábavnej a zároveň veselej, čo im v týchto náročných časoch aspoň trochu zlepší náladu. Preto sme sa rozhodli zvizualizovať žartovnú pieseň Kolomyjka II, ktorá hudobne nadväzuje na skladbu Kolomyjka, na ktorú sme natočili pomerne úspešné video v roku 2014. Ja sa vždy veľmi teším na produkciu tohto typu, teda z veselých – tematicky ľahších klipov, pri ktorých je dobrá nálada a zároveň viem, že to bude možno zaujme aj pre širšie publikum.“

Klip je doplnený o vizuálne zaujímavé lokácie. Každý muzikant má priradenú farbu svojho prostredia, v ktorom vystupuje.

„Kolomyjka II“ z albumu „Cossack attack“ (2019) nadväzuje na skladbu „Kolomyjka“ z albumu „Best Of“ (2015). V piesni hudobníci zostali verní energii, ktorú pôvodná verzia nastavila. Navyše ju ozvláštnili o vyzretejšiu hudobnú interpretáciu a cimbalové i husľové sóla.

NMR (foto: press Čendeš)