ČERVENÝ BICYKEL PREMIETA RADOSŤ ZO ŽIVOTA DO PIESNE BOHÉMSKY ČAS

Bratislavská kapela Červený Bicykel existuje viac ako sedem rokov. Má vlastnú autorskú tvorbu, ktorú prezentuje v rôznych štýloch.

Aj keď tvorba skupiny Červený bicykel je pestrá, najbližšie má k folk rocku. Jej texty a hudba sú inšpirované cestovaním, prírodou i láskou. Jednoducho je to kapela, ktorá pomyslene bicykluje krajinou s cieľom robiť ľudí šťastnejšími.

Štyria kamaráti a jedna vášeň pre muziku.

Členovia skupiny sa najlepšie cítia na koncertnom pódiu. Majú za sebou účasť na niekoľkých festivaloch na Slovensku aj v Čechách. Ich energické vystúpenia častú zvádzajú k tancu, v ich repertoári ale nechýbajú aj romantické balady.

V roku 2019 skupina nahrala debutový album s názvom „Nechaj sa zviesť“, na ktorom sa nachádza desať piesní. Niektoré z nich hrali slovenské rádiá a na tri skladby vznikli videoklipy. Keďže koncerty sú v súčasnosti len v štádiu želania, kapela sa rozhodla opäť navštíviť nahrávacie štúdio.

Výsledkom súčasnej aktivity skupiny je nová pieseň „Bohémsky čas.“

„Text piesne Bohémsky čas je o muzikantovi, ktorý nostalgicky spomína na staré dobré časy. Spomína na noblesu, tanec, pekné kostýmy a samozrejme na živú hudbu. To všetko sme sa snažili zachytiť v tejto piesni, ktorá by mohla ľudí roztancovať,“ povedal autor skladby Viťo Chrappa.

K výslednej atmosfére skladby pomohli hostia.

Medzi hosťami je cimbalistka Milka Chudá a huslista Andrej Záhorec. Pieseň vznikla ešte pred súčasným temným obdobím, ale práve teraz, keď sa ľudia túžia opäť spolu zabávať a stretávať, sa stala sa nečakane aktuálna. Fanúšikov určite poteší aj videoklip, ktorý kapela nakrútila v inšpiratívnom Bohéma Bare v Bratislave. Možno vám umožní čakanie na drink v kamarátskom objatí.

Pieseň „Bohémsky čas“ predznamenáva vznik druhého albumu, ktorý by chcela kapela vydať na jeseň tohoto roka.

NMR (foto: archív Červený bicykel)