ČESKÁ SKUPINA NO DISTANCE PARADISE VYUŽILA V NOVOM VIDEOKLIPE JEDINEČNÚ 3D TECHNOLÓGIU

No Distance ParadiseÚspešná kapela No Distance Paradise z Olomouca prichádza s tretím videoklipom z albumu Pieces (11/2016). Tentoraz sa vizuálnej podoby dočkala snáď najemotívnejšia pieseň Let It Go a ide skutočne o unikátne dielo, ktoré na českej hudobnej scéne nemá obdobu. Autor Vojtěch Buchta totiž na výrobu zvolil metódu 3D animácie, spojenú s 3D scanmi samotných členov skupiny. Celkový výsledok jeho viac než ročnej práce Vás ohromí.

Režisér a tvorca v jednej osobe Vojtěch Buchta s No Distance Paradise už v minulosti spolupracoval.  „Už při natáčení předchozího videoklipu pro skladbu Ghost jsem narážel na obtížné hledání lokací, které jsem chtěl zaznamenat. Míst, které mají podobu, jakou mám rád. Vzdálené horizonty, rytmus donekonečna se opakujících sloupů elektrického vedení, složitě se proplétající dopravní stavby, dlouhé anonymně působící řady domů.“ Dodáva Vojtěch Buchta. „A proto jsem si je pro tento videoklip No Distance Paradise - Piecesvytvořil.“

Ide o kompletne animovaný klip, ktorého prostredie vzniklo práve v hlave jeho tvorcu. Samotné modelovanie lokácií a postáv sa sa však neobišlo bez problémov. Po viacerých testoch a neúspešných pokusoch sa kapela presunula do najväčšieho 3D scannera v kontinentálnej Európe a to u skúsených Duplicity 3D scan, sídliacich v Prahe. Tu za pomocou stodvadsiatich (!) DSLR kamier vznikli samotné virtuálne predlohy členov kapely. Potom začala zdĺhavá práca pri príprave modelov pre animáciu a vytváranie jednotlivých scén, ktorých autor vytvoril 60, aby nakoniec vo výslednej podobe klipu použil celkom 46 z nich. S animáciou jednotlivých sekvencií potom výrazne pomohol tiež animátor Daniel Řehák.

Po klipoch ku skladbám Ghost a Hold Back tak ide o už tretí videoklip z albumu Pieces, ktorý skupine No Distance Paradise vyšiel na jeseň minulého roka.

Jan Mišák