CRAGGY COLLYDE PRIPRAVUJÚ NOVÝ ALBUM A POZÝVAJÚ NA KONCERTY

Craggy Collyde je britsko-slovenská rock’n’rollová skupina so základňou v Brne. Prvýkrát na seba upriamila pozornosť v roku 2018 zverejnením piesne „Sorry Now/Go Ahead and Break Me“.

Od svojich začiatkov stihla skupina odohrať koncerty na Slovensku i v Česku, vydať vinylovú EP „Wrapped Up in Ribbons“ so šiestimi skladbami a natočiť niekoľko videoklipov. Ten najčerstvejší k piesni „Don’t Put Me Down“ bol zverejnený koncom minulého roku spolu s informáciou o novom členovi kapely. Tým je basák Tomáš „Faky“ Faktor z bratislavskej kapely Princovia.

Spolu s novým basgitaristom odohrajú Craggy Collyde túto sezónu niekoľko koncertov v Bratislave, v Brne i v neďalekej Viedni.

„Veľmi sa tešíme, že konečne môžeme hrať koncerty bez obmedzení, nakoľko posledné dva roky boli veľmi náročné. Na prelome rokov 2020 a 2021 bolo dokonca deväť mesiacov, kedy sme sa nemohli vôbec stretnúť kvôli uzatvoreným hraniciam, keďže každý z nás žije v inej krajine, nehovoriac o skúšaní a koncertovaní,“ hovorí bubeníčka Veronika.

Spevák, gitarista a skladateľ kapely Craggy dodáva: „Určite nás to na určitý čas zabrzdilo, ale nezastavilo nás to. Pokračujeme v hraní a tvorení. Už toto leto chystáme nahrávanie nášho prvého LP-čka, ktoré vydáme pravdepodobne ešte tento rok.“

Zatiaľ sa môžete s Craggy Collyde zoznámiť na niektorom z plánovaných koncertov:

30. apríl 2022 – Bratislava, Weranda

1. máj 2022 – Senica, Námestie oslobodenia

7. máj 2022 – Vyškov, Peklo

17. máj 2022 – Bratislava, Garáže pod Prístavným mostom

18. máj 2022 – Viedeň, Cafe Carina

28. máj 2022 – Brno, Desert

NMR (foto: Oriol Camacho)

Viac informácií nájdete na Facebooku: https://www.facebook.com/craggycollyde

alebo Bandzone kapely: https://bandzone.cz/craggy

EP Wrapped Up in Ribbons počúvajte na Bandcampe: https://craggycollyde.bandcamp.com/album/wrapped-up-in-ribbons