CRAGGY COLLYDE ZVEREJNILI VIDEOKLIP K DEBUTOVÉMU ALBUMU

Prvý album anglicko-slovenskej skupiny Craggy Collyde, ktorý dostal názov „The House Next Door“, vyjde už tento piatok!


Debutový album skupiny Craggy Collyde vyjde v piatok 22. septembra 2023 v rakúskom vydavateľstve Mai Lei Bel, s ktorým kapela začala spolupracovať tento rok. Jeho vydanie budú sprevádzať dva koncerty v Brne (v piatok 22.9.) a v Bratislave (v sobotu 23.9.).

Táto skupina vstúpila na hudobnú scénu v roku 2018 ako duo frontmana Craggyho a bubeníčky Veroniky. Neskôr sa kapela rozšírila o basgitaristu Tomáša „Faky“ Faktora, ktorý predtým hrával so skupinou Princovia.

Prvé dva single „Sorry Now“ a „Don’t Put Me Down“, podobne ako svoj debutový album, kapela nahrala v Brne v štúdiu Reset u Romana Kašníka. Nachádza sa na ňom elektrizujúci mix rock’n’rollových piesní i atmosférické balady. Do temnej piesne „Buried at Sea“ si kapela prizvala violončelistku Katarínu Zima z Bratislavy a do záverečnej piesne „I know It’s Over“ klaviristku Petru Čtveráčkovú z Prahy.

„Na albume sa nachádza jedenásť pesničiek, z ktorých väčšinu budú ľudia poznať z koncertov. Mnohé z nich sme plánovali s Craggym nahrať už od našich začiatkov ešte v roku 2017. Avšak nachádzajú sa tam aj nové, doposiaľ nehrané pesničky. Napríklad titulnú The House Next Door sme zatiaľ na koncertoch nehrávali,“ hovorí bubeníčka Veronika.

„Album je výsledkom nášho dlhodobého tvorivého procesu, na ktorom sme sa snažili sme náš punk či rock’n’roll posunúť o kúsok ďalej. Jednoduché hudobné formy ale máme naďalej radi, čo dokazuje prvý singel z albumu Hold Your Head Up High,“ smeje sa frontman Craggy.

Kapela všetkých pozýva na koncerty pri príležitosti vydania, ktoré budú spojené s krstom albumu. V Brne sa party uskutoční v kaviarni Flexaret v piatok 22. septembra od 19-tej hodiny a v Bratislave v Rómerovom dome v sobotu 23. septembra od 16-tej hodiny. Krstu bude predchádzať burza vinylových platní v réžii obchodu Vinylové platne.

NMR (foto: Petr Foltýn)