DJANGO DJANGO NA NOVOM ALBUME ŽIARIA NIELEN V TME

Django Django - Glowing In The Dark (Because Music, 2021)

Londýnske kvarteto Django Django netreba veľmi predstavovať. V roku 2013 sme ich mali možnosť vidieť na festivale Pohoda a na našom webe sme už písali o ich starších albumoch.

Django Django stihli za dvanásť rokov svojej existencie nahrať štyri výborné albumy. Bezmenný debut z roku 2012 považujú mnohí fanúšikovia za neprekonaný. Napriek tomu je ich diskografia vyvážená a určite nesklamali ani ich neskoršie tituly „Born Under Saturn“ (2015) a „Marble Skies“ (2018). Kapela nimi potvrdila, že patrí medzi popredných predstaviteľov súčasnej britskej indie scény.

Aký je v poradí ich štvrtý album „Glowing In The Dark“?

Hudba Django Django zostáva ostáva rovnako pútavá ako v minulosti. Dominuje v nej zmes elektronických a rockových zvukov, vyvážené melódie i aranžmány. Pestrý zvuk trinástich nových skladieb je súdržný a spája v sebe najzaujímavejšie žánre modernej hudby posledných šiestich desaťročí.

Kapela, ktorú tvoria basgitarista Jimmy Dixon, hráč na klávesové nástroje Tommy Grace, bubeník David Maclean a gitarista a spevák Vincent Neff, nadväzuje v nových nahrávkach na svoju predošlú tvorbu.

Skladba „Free from Gravity“ pripomína začiatky nemeckej elektronickej hudby sedemdesiatych rokov, ktorú symbolizujú skupiny Kraftwerk, Can, či Tangerine Dream. Energický singel „Spirals“ s chytľavým refrénom pripomína rannú tvorbu Djangu Django.

Prekvapivý duet v piesni „Waking Up“ s francúzskou speváčkou a herečkou Charlotte Gainsbourg má nemenej hitové ambície. Za ďalšie vydarené nové skladby možno považovať piesne „Got Me Worried“, alebo „Headrush“.

V titulnej skladbe „Glowing In The Dark“ nad oscilujúcim elektronickým tónom a tanečným rytmom Neff spieva: „Potrebujem priestor na dýchanie, rýchlosť svetla nás necháva za sebou.“

Fanúšikov skupiny určite potešil remix tejto skladby od Hot Chip i remix piesne „Spirals“ od MGMT.

Django Django sa riadia svojimi vlastnými zákonmi pohybu. V ich hudbe sa stretol talent s tvrdou prácou, čo prirodzene prináša svoje ovocie.

Róbert Gregor (foto: press Django Django)