DUBIOZA KOLEKTIV: OSEM NOVÝCH PIESNÍ NA ALBUME AGRIKULTURA

„Agrikultura“ je nový mini album, ktorého skladby vznikli počas pandémie. Dubioza Kolektiv nimi demonštrujú vlastnú formu psychoterapie.

Skupina o novom albume povedala: „Pri jeho tvorbe sme rozmýšľali, ako sa so všetkým vysporiadať. Na albume počuť všetky naše traumy. Je štylisticky aj tematicky farebný, ako sú naši fanúšikovia už zvyknutí. Nie je nám cudzie kombinovať všetky možné aj nemožné žánre v rozmedzí od Bacha až po sevdah, čiže folklór z Bosny a Hercegoviny.

Názov a koncept albumu „Agricultura“ vznikol z potreby upozorniť na fakt, že čoskoro nemusí byť dostatok jedla.

Čo robiť, keď sa kryptomeny nadajú jesť? Každý by chcel byť IT programátorom, alebo YouTuberom, ale pracovať s lopatou a motykou je pomaly hanbou pre celú populáciu.

Novému albumu predchádzali single „Kafana“ a „Bubrezi“.

YouTube označil ich videoklipy, že sú nevhodné osobám mladším ako 18 rokov. Kapela v nich vyjadruje recesiu, ktorá je skutočne na hrane. Nič to ale nemení na skutočnosti, že album ako celok hodnotíme kladne. Všetky nové piesne vyznievajú origálne, energicky a priam pozývajú na koncerty.

Za najvydarenejšie nahrávky považujeme najmä skladby „Može Li“ a „Booranija“. Jednu z nich nájdete v našom májovom hudobnom výbere, ktorý formou podcastu zverejníme počas tohto týždňa.

NMR (foto: press Dubioza Kolektiv)