[DUNKELBUNT] SA PRIPOMÍNA NOVOU PIESŇOU „VIENS AVEC MOI“

[dunkelbunt] Viens Avec Moi

„Viens Avec Moi“ je prvou spoluprácou rakúskeho hudobníka známeho ako Dunkelbunt, uvádzaného aj v zátvorke s malým začiatočným písmenom [dunkelbunt] so speváčkou Lisou Cantabile. Zaujme chytľavou letnou melódiou a správnym množstvom bezstarostnej nedbanlivosti. Ich spolupráca sa začala počas niekoľkých horúcich letných nocí v Taliansku a Chorvátsku a Lisa Cantabile neskôr dokončila nahrávanie piesne vo Viedni, kde sa spojila s marockým spevákom menom Kadero Rai, aby uvoľnila ešte viac stredomorských vibrácií.

Lisa Cantabile sa narodila vo Viedni, ale vyrastala v Rwande a Mozambiku. Je jazzovou speváčkou a inštruktorkou jogy. Kadero Rai (ktorý niekoľko rokov žil vo Viedni) je známy už zo spolupráce na predposlednom singli  Dunkelbunt  – „L’amour fidéle“.

Ulf Lindemann aka Dunkelbunt tvorí hudbu od odchodu z rodného mesta Hamburg. Medzinárodným prielomom sa stal jeho album „Morgenlandfahrt“ z roku 2006, na ktorom ponúkol zmes balkánskych dychoviek a elektronickej hudby. Neskôr, na turné v Austrálii, spolu so svojou manželkou Barbarou Tavernier a Boban Markovič Orchestrom, napísal svoj najväčší hit „Cinnamon Girl“.

Dnes je Dunkelbunt jedným z najdôležitejších trubadúrov „globálnych beatov“ nového tisícročia. Koncertoval v Johannesburgu v kluboch Hollywoodu a zároveň bol rezidentným dídžejom v legendárnom viedenskom Ost-Klube a ekvivalentnom klube „Mehanata“, ktorý sa nachádza v Dolnom Manhattane v New Yorku. Často cestoval a hrával vo veľkých mestách po celom svete, pričom svoju hudbu neustále zdokonaľuje. 

Striedavo žil na Havaji, Andalúzii a v Istanbule, vybudoval celosvetovú sieť podobne zmýšľajúcich hudobníkov a dídžejov a v roku 2010 si založil vlastnú nahrávací spoločnosť [dunkelbunt records].

Je považovaný za jedného  z priekopníkov hudobných štýlov ako electro swing, balkan beat a global bass. Jeho hudobná skupina hovorí pätnástimi rôznymi jazykmi, každý hudobník stelesňuje vlastný vesmír. Nový singel „Viens Avec Moi“ vychádza 24.8.2018. Zaradili sme ho aj do nášho vysielania.

Róbert Gregor