DUO POST-HUDBA OHLASUJE NOVÝ ALBUM

Pražské elektropopové duo Post-hudba sa po necelých dvoch rokoch hlási s novým albumom.

Nahrávka, ktorú už vlani v decembri predznamenal pilotný singel „Bezpečí a klid“, sa volá „Svět na konci roku nula“ a jej vydanie je naplánované na pondelok 1. marca.

Kým prvá platňa „Není se na co těšit“ tematicky nadväzovala na tri staršie EP a ich hlavné motívy o samote, intimite a medziľudských vzťahoch, na novinke sa kapela prvýkrát vydáva mimo komfortnú zónu. Všetkých dvanásť skladieb reflektuje realitu pandemického „roka nula“, vrátane nového singla „Slepé mouchy“.

„Ta skladba je o vyčerpání, o apatii, o přijetí faktu, že svět teď prostě vypadá takto a nikdo s tím nedokážeme nic udělat,“ vysvetľuje frontman Dominik Zezula.

„Slepé mouchy, stejně jako celá deska, zní mnohem víc elektronicky,“ dopĺňa producent Tomáš Havlena, ktorý v nových skladbách posúva zvuk kapely ďalej od popových a indie koreňov smerom ku klubovej hudbe, industriálu, trapu, ale aj metalu a noise: „Pořád platí, že chceme, aby post-hudba proplouvala mezi hranicemi žánrů a existovala tak trochu ve svém vlastním světě.“

Album „Svět na konci roku nula“ vyjde v spolupráci domovského labelu Bad Names a platformy Full Moon Forum.

Vydanie 1. marca bude digitálne, v priebehu roka kapela plánuje vydať platňu aj na vinyle.

Anna Mašátová a NMR (foto: press Post-hudba)