HILANG CHILD NA ALBUME EVERY MOVER PRINÁŠA NÁDEJ

Za pseudonymom Hilang Child sa skrýva walesko-indonézsky hudobník Ed Riman. Začiatkom tohto roku mu vyšiel druhý album „Every Mover“, na ktorom počuť náznaky optimizmu uprostred pretrvávajúcom pocite dezilúzie.

Riman svoju hudobnú kariéru začal ako bubeník. Neskôr komponoval svoje vlastné skladby, ktoré si všimol Simon Raymonde z vydavateľstva Bella Union. Práve on sa v roku 2018 pričinil o vydanie jeho debutového albumu „Years“. Neskôr vyzval Rimana, aby prispel do jeho projektu Lost Horizons. Toto účinkovanie zvýšilo Rimanovo spevácke sebavedomie a navyše jeho neskoršia sólová tvorba preukázala talent pre ojedinelé zvukové harmónie.

Niektorí kritici prirovnávajú hudbu Hilang Child k tvorbe skupín Fleet Foxes, Sigur Rós, či The Beach Boys.

V jeho piesňach počuť aj ďalšie vplyvy umelcov ako Imogen Heap, Bat for Lashes, Steve Reich, Paul Thomas Saunders, Hundred Waters alebo Nobuo Uematsu.

Hilang Child na novom albume zápasí s problémami ako neistota a úzkosť. Súvislosti spája najmä so sociálnymi médiami.

Nové nahrávky vychádzajú z každodenných emocionálnych stavov. Hilang Child sa výrazne zlepšil v písaní textov. Tvrdí o nich, že pre neho skutočne niečo znamenajú. Vďaka bohatej škále zvukov a tém, využíva svoje frustrácie ako impulz na premenu a na vytváranie nových hudobných tvarov. Bohaté je aj zastúpenie hostí, ktorí na albume spolupracovali. Nachádzajú sa medzi nimi mená ako AK Patterson, Paul Thomas Saunders, Dog in the Snow, Ellen Murphy, niektorí členovia Penelope Isles, Rittipo’ Moore z Public Service Broadcasting a ďalší.

I keď Hilang Child pôsobí v súčasnosti v Londýne, nahrávanie nového albumu nebolo kvôli pandémii vôbec jednoduché. Väčšina štúdií bola totiž zatvorená. Našťastie hlavné častí albumu boli zaznamenané pred lockdownom a finalizácia jednotlivých nahrávok prebehla na diaľku.

NMR (foto: Elliot Tatler)