DUO RAKOVICKY PREDSTAVUJE SINGLOVÚ NOVINKU PILLS

V závere minulého roka predstavil projekt RAKOVICKY pieseň „False Lights“, ktorá bola jeho prvou spoluprácou so slovenským raperom a spevákom menom D-Fly. Trojica napokon našla v nahrávacom štúdiu takú symbiózu, že sa rozhodla v jej pokračovaní. Výsledkom je novinka s názvom „Pills“.

„Pills je o pochopení boja, ktorý sa odohráva v našich mysliach. Napríklad, keď sa večer pokúšame zaspať, ale myšlienky nám to nechcú dovoliť. V podstate, ale človek rozmýšľaním v noci nič nevyrieši. Preto je lepšie presunúť pozornosť na svoj dych a vrátiť sa nazad do tela, aby sme na to nemuseli používať rôzne tabletky,“ vysvetľuje text skladby Marek Rakovický.

Pieseň „Pills“ vznikla v bratislavskom štúdiu LVGNC a je dostupná na digitálnych platformách.

Marekovi Rakovickému v skladbe za mikrofónom opäť sekunduje D-Fly. Cesty týchto dvoch umelcov sa spojili pred pár mesiacmi, keď sa zoznámili na hodinách spevu, ktoré vedie tá istá lektorka. Po uvoľnení protipandemických opatrení plánujú Rakovicky a D-Fly k novinke nakrútiť tiež videoklip.

D-Fly vstúpil na hudobnú scénu v roku 2018 albumom „Child Of Blood Diamonds“.

Neskôr spolupracoval s rôznymi umelcami (Stay ft. Monika Bagárová, Ride ft. Carmel Paradise, Hold On ft. Veronika Strapková, Kristína Tran, Fejbs a Lea Danis). V roku 2020 zakotvil v LVGNC Studios a odštartoval dlhodobú spoluprácu s Marekom Rakovickým a Oliverom Fillnerom.

„RAKOVICKY otvára aj témy, ktoré sú tabu a vie o nich hovoriť s citom. Pills je super príklad, lebo hovorí o tom, ako veľa ľudí dnes žije intoxikovaných a závislých od liekov. Mnohí si pri tom tento globálny problém vôbec nevšímajú. Som rád, že Marek a Oliver tú tému otvorili a tiež som rád, že ma k nej prizvali. Dnešná doba ľudí doháňa k tomu, že nemôžu zaspať, tak si pomáhajú liekmi na spanie, potom ráno si dajú lieky, ktoré ich nakopnú k výkonu… keď nás niečo bolí, zase si okamžite dáme nejaké lieky… Pills, pills, pills…,“ hovorí k spolupráci D-Fly.

Počas spoločných nahrávaní projektu RAKOVICKY a D-Flya vzniklo doposiaľ už viacero demoverzií nových skladieb.

Vyzerá to, že „Pills“ nebude ich posledným spoločným hudobným počinom. Ako prezrádzajú, je možné, že svoje spoločné nahrávky v budúcnosti vydajú tiež v podobe uceleného EP.

Projekt RAKOVICKY tvoria Marek Rakovický a Oliver Fillner, bratislavská producentská dvojica, ktorej tvorbu charakterizuje atmosférické alternatívne R&B, Synth-Popový zvuk a snový pop typický minimalistickým prístupom.

Mgr. Adriána Čahojová a NMR (foto: Lucia Vojtišková)