ENIESA CHYSTÁ ROZPRÁVKOVÉ KLIPY K NOVÉMU ALBUMU

Začiatkom roka 2020 vydá slovenská speváčka, autorka a gitaristka Eniesa nový album s názvom „Jablko“.

Skladby na novom albume budú zafarbené folklórom a kolekcia nových piesní vznikla ako spolupráca s dlhoročným muzikantským kolegom Pavlom Jeňom a spevákom kapely Čechomor Frantom Černým, ktorý je zároveň ich producentom.

„V roku 2017 sa nám otvorila spolupráca s Frantou Černým, keď sme sa objavili na jeho sólovom albume. Okamžite vzniklo priateľstvo, súlad a túžba tvoriť ďalšie veci. Začali sme teda nahrávať prvú pieseň, ktorá odštartovala príval nápadov, z ktorých vznikol materiál na celý album.“ (Eniesa)

Album Jablko sa nahrával dva roky a to na dvoch frontoch. Základy piesní vznikali v košickom štúdiu UnderGroove Records pod rukami Pavla Jeňa, v Čechách pokračoval ich vývoj v štúdiu Lukáša Chromeka. Napokon vzniklo 6 piesní, medzi ktorými okrem autorských nápadov nájdete aj ľudové motívy odeté do modernejšieho šatu. Každá skladba v sebe nesie silný príbeh, preto vznikla myšlienka natočiť ku každej z nich samostatný klip.

„Napokon sme zistili, že celý album je jednou veľkou rozprávkou, z čoho vznikol nápad slová a hudbu obohatiť aj obrazom. Výsledkom bude séria videoklipov. Prvý z nich vám predstavíme už 12. decembra.“ (Eniesa)

Úlohy režiséra nových videoklipov sa zhostil prešovský režisér Jaroslav „Jaris“ Vaľko, ktorý spolupracuje s kapelami ako Hrdza, Komajota či IMT Smile, alebo speváčkou Katkou Knechtovou. Na obraze spoznáte krásne slovenské ale aj moravské a české miesta, ktoré sú práve Eniese veľmi blízke.

Projekt VIDEOKLIPY K ALBUMU (Eniesa & PJ´s LAB & Franta Černý) sa objavil aj na crowdfundingovom portáli HitHit, kde ho môžete za zaujímavé odmeny podporiť aj vy, aby mohla československá rozprávka ožiť aj vďaka vám!

„Jablko je pre mňa čarovný hudobno-filmový projekt, v ktorom si plníme naše sny. Budeme veľmi radi, keď nám s našou rozprávkou pomôžete aj vy!“ (Eniesa)

Sandra E. Urbančíková a NMR (foto: Jaroslav Jaris Vaľko)