ERIN K – PÔSOBIVÝ INDIE POP NA ALBUME „I NEED SOUND“

Erin K - i Need Sound (T3 Records, 2019)

Erin K žije v súčasnosti striedavo v Berlíne a v Londýne. Narodila sa však v americkom meste Denver a do Londýna sa presťahovala keď mala desať rokov.

Erin K

K vlastnej hudobnej tvorbe sa odhodlala až po ukončení univerzity a zdokonalení sa v hre na gitaru. Prvý album jej vyšiel v roku 2017 pod názvom Little Torch. Odvtedy Erin absolvovala niekoľko koncertných turné po Taliansku a mnoho vystúpení vo Veľkej Británii i v Nemecku. Na mnohých z nich ju sprevádzala uznávaná talianska skupina Zen Circus.

Erin je fanúšičkou speváčok ako Florence Welch, Regina Spector a Lilly Allen, pretože všetky tri podľa jej názoru robia úprimný pop, v ktorom sa prelínajú rôzne nálady i harmónie, pričom ich hudba je šikovne vyprodukovaná.

Erin  K - I Need Sound

Jej nový, v poradí druhý album I Need Sound bol nahratý v štúdiách Squarehead Studios nachádzajúcich sa v dedinke Newingtom, v kraji Kent, v juhovýchodnom Anglicku.

Jeho jedenásť piesní vyprodukoval Kristofer Harris zo skupiny Belle and Sebastian a vydanie albumu v predstihu avizovala pieseň Little Turns, ku ktorému natočil videoklip režisér Jordan Copeland.

V lyrických príbehoch nového albumu sa ich autorka zamýšľa nad rôznymi životnými drámami, pričom sa pokúša nestratiť radosť zo života.

K téme textov Erin vysvetľuje: „Niektoré piesne sú o vzťahoch a o vnútornom boji, po ktorom zostávajú ľudia bezmocní a trochu zúfalí.“ Skúmanie vzťahových sporov je vykreslené aj v piesni The Tooth Song, v ktorom Erin porovnáva bolesť z ľudských vzťahov s bolesťou zubov. Úprimné spovede speváčky je počuť aj z veselej piesne I Have A Knack. V texte skladby Frame To Freeze sa pokúša získať kontrolu nad búrlivými negatívnymi myšlienkami a nájsť mier v svojej mysli.

Erin má v súčasnosti približne osemnásťtisíc mesačných poslucháčov na Spotify. Vystúpila v rádiu BBC 6 Music v programe Toma Robinsona a jej tvorbe je tiež priaznivo naklonený britský časopis New Musical Express (NME). Po vydaní nového albumu je pravdepodobné, že bude mať jej kariéra stúpajúcu tendenciu. Držíme jej v tom palce!

Róbert Gregor (foto: Edson Smitter)