FLOEX: HERNÝ SOUNDTRACK S NÁZVOM SHOULDERS OF GIANTS

Český producent Tomáš Dvořák alias Floex nahral soundtrack „Shoulders of Giants“ k rovnomennej hre nezávislého newyorského herného štúdia Moving Pieces Interactive.


„Aj keď album vznikol pôvodne ako soundtrack, vnímam ho ako plnohodnotný titul fungujúci sám o sebe. Je to možné celkovým štýlom, ktorý je dynamickejší ako moje predošlé soundtracky. Som zvedavý, ako budú hudbu poslucháči vnímať; je to cinematické techno alebo skôr elektroakustická nahrávka novej generácie. Každopádne verím, že ich bude baviť minimálne tak, ako ma bavilo ju skladať,“ hovorí Floex.

Šesť nových skladieb je postavených na elektronických základoch poháňaných energiou hutných beatov

Precízne konštruované syntetizátorové plochy rozmanite menia charakter a napätie, zvuky oscilujú medzi filmovou a klubovou atmosférou. Akustické nástroje, ako mandolína alebo nahrávky fláut, sa v reálnom čase syntetizujú a transformujú do podôb, ktoré poslucháčov nechávajú v neistote. Nie je totiž jasné či ide o zvukovú realitu alebo ilúziu. Floex vás nechá ponoriť sa do prostredia a prirodzene ním plynúť.

„Ide o prvú platňu z môjho nového štúdia v Úvaloch a nahrávku, ktorá je pre mňa osobne prelomová vo svojom zvuku. Jednotlivé skladby sú do značnej miery inšpirované rôznymi krajinami. Na otázky, ako znie kryštalický svet, ako si predstavujem lesnú elektroniku alebo tropickú muziku, nájdete hudobnú odpoveď vo forme jednotlivých nahrávok,“ dodáva Floex.

ČEský Hudobník, skladateľ a producent Floex pôsobí na scéne od roku 1996

Floexa od šiestich rokov formovala hra na klarinet, čoskoro si vytvoril jedinečný organický atmosférický štýl zahŕňajúci elektronické aj akustické nástroje. Za svoje albumy získal štyrikrát hudobnú Cenu Anděl aj nominácie na ceny Vinyla, Apollo alebo európsku cenu Quartz.

Popri radových albumoch „Pocustone“ a „Zorya“, či spolupráci na albume „Portrait Of John Doe“ s britským skladateľom Tomom Hodgeom, je nielen autorom soundtrackov hier „Samorost 2, 3“, „Machinarium“ alebo „Papetura“, ale aj niekoľkých unikátnych interaktívnych inštalácií a performance prezentovaných na festivaloch Ars Electronica (Linz), Nuit Blanche (Brusel) alebo Sonica (Glasgow).

„Shoulders of Giants“ je šiestym herným soundtrackom Floexa. Vychádza v digitálnom formáte v českom vydavateľstve Minority Records. Floex Ensemble a Robot Jozef vystúpia 26. marca na pražskom festivale Struny deťom.

Anna Mašátová a NMR (foto: press Floex)