FRANCÚZKA SPEVÁČKA ZAZ OZNÁMILA VYDANIE ŠTVRTÉHO ŠTÚDIOVÉHO ALBUMU

Zaz - Effet MiroirAlbum nazvaný „Effet Miroir“ vyjde 16.11.2018. Prvý singel nazvaný „Qué vendre“ je už sprístupnený na počúvanie. Pesnička spievaná vo francúzštine a španielčine vyzýva prijať život taký, aký je a ničoho neľutovať. Je inšpirovaná rómskym jazzom a španielske rytmy akustických gitár priamo nabádajú k bezstarostnému tancovaniu. „Stane sa čokoľvek,“ spieva ZAZ a zdieľa prostredníctvom nového singla pozitívnu náladu.

Názov chystaného albumu Effet Miroir sa dá preložiť ako „Zrkadlový efekt“. V duchu prvého singla nahrávka pojednáva o kráse ľudských životov so všetkou ich nedokonalosťou. „Prijímať všetky naše stránky aj s ich paradoxami je pre mňa spôsob zjednotiť protipóly nášho bytia,“ komentuje novú platňu ZAZ. Inšpirovali ju zážitky z ciest a nespočetných koncertov, na ktorých speváčka stretávala a pozorovala veľa ľudských tvárí a charakterov. Na novom albume spojila nielen rôzne životné príhody, ale aj hudobné vplyvy ako šansón, pop, juhoamerická gitarovú hudbu a rock. ZAZ sa s týmito inšpiráciami pohráva s príznačnou ľahkosťou a šarmom, ktoré dokonale dopĺňa jej zľahka chrapľavý hlas.

Zaz 2018Isabelle Geffoy, vystupujúca pod pseudonymom ZAZ, sa hudbe venuje odmalička. Už od začiatku storočia pôsobila v rôznych kapelách a v roku 2010 vydala svoj prvý sólový album so svetoznámym hitom „Je veux“. Odvtedy dostala veľa ocenení vrátane francúzskej a nemeckej ceny Grammy a predala viac ako štyri milióny kusov nahrávok po celom svete. Medzi speváčkine inšpirácie patrí napríklad kubánska a latinská hudba, Štyri ročné obdobia od Vivaldiho a jazzová diva Ella Fitzgerald, ku ktorej býva často prirovnávaná. Jej posledný album Paris vyšiel v roku 2014 a predstavila na ňom spoluprácu s významnými hudobníkmi ako Charlez Aznavour alebo Quincy Jones. ZAZ svoje posolstvo šíri do sveta nielen prostredníctvom hudby, ale aj charitatívnymi aktivitami. Založila iniciatívu Zazimut, s ktorej pomocou podporuje sociálne prínosné projekty.

Zdroj správy: Libor Lisý (foto: Yann Orhan)