FUTURO PELO – POTREBA BYŤ BLÍZKO K EMÓCIÁM

Futuro Pelo - A Bigger Splash + Remixes (Pain Surprises Records, 2020)

Futuro Pelo je projekt francúzskeho hudobníka menom Benjamin Sportès. Začiatkom roku 2020 mu vyšiel album „A Bigger Splash“ a koncom roku i jeho remixová podoba.

Benjamin Sportès pôsobí na hudobnej scéne od osemdesiatych rokov a jeho začiatky sú spojené s rozmachom alternatívnej scény. Spočiatku hrával so svojou rockabilly kapelou The Wanderers i v ďalších skupinách ako Mano Negra, Wampas a ďalšími.

Po niekoľkých rokoch strávených na umeleckej škole v Londýne sa v deväťdesiatych rokoch podieľal na mládežníckej televíznej šou Minikeums, spieval v projekte Sportès a nahral album s hudobníkom menom Eric Serra, ktorý stvárnil hudbu pre viaceré filmy Luca Bessona.

Neskôr pôsobil pätnásť rokov po boku Nicolasa Kantorowicza (basgitaristu skupiny Wampas) v duu Sporto Kantès. Zažil s ním prvé úspechy a nahral štyri albumy.

V roku 2016, po niekoľkých rokoch maľovania, Benjamina opäť chytila túžba tvoriť hudbu. Rozhodol sa predstaviť svoj nový sólový projekt s názvom Futuro Pelo, ktorý v Slovenčine znamená niečo v zmysle Budúce vlasy pre muža, ktoré ich už nemá. Jeho piesne sú charakteristické radostnou zmesou popu a textov spievaných vo francúzštine, angličtine, španielčine.

Futuro Pelo sumarizuje Benjaminove skúsenosti v hudobných štýloch ako pop, rockabilly, funk, house i world music. V rokoch 2017 a 2018 ich prvý raz prezentoval na EP „Bluff“ a „Eden“.

Zrod projektu Futuro Pelo je umocňovaný postavou Monsieura Boucheho na obaloch a vo videoklipoch.

Pán Bouche je imaginárny priateľ Benjamina Sportèsa a touto fiktívnou postavou vyjadruje v kresbách to, čo sa nedá povedať ústne.

Svojimi piesňami vyjadruje Benjamin potrebu byť čo najbližšie k emóciám. Pokúsi sa vás o tom presvedčiť aj v našom vysielaní.

Róbert Gregor (foto: Florine Hill)