Holandské trio Kraak & Smaak vystúpi 20.februára v Bratislave

Kraak-Smaak1Odkedy sa v roku 2009 predstavili Kraak & Smaak na festivale Pohoda, záujem slovenského diváka o ich show nikdy neklesol. Následne sa dvakrát vrátili do priestorov bratislavského Nu Spirit Clubu, kde sa predstavili v DJ setoch so speváčkou Berenice Van Leer. V rámci svojho európskeho turné k albumu Chrome Waves sa v roku 2015 vrátia do svojho obľúbeného mesta Bratislavy, aby vám v piatok 20. Februára predstavili úplne novú show.

Holandskí chlapci sú na kontinuálne stúpajúcej krivke a od ich debutu hrali na svetových festivaloch od Glastonbury až pod Detroit Movement, EXIT, Sziget či Pohoda. Trio založené v roku 2003 vydalo nasledovné 3 roky niekoľko dvanásťpalcov a svojim debutovým albumom Boogie Angst si získali rešpekt u tastemakerov ako Pete Tong, Annie Nightingale a Jason Bentley. Globálny dopyt po ich energickom funkovom sounde spôsobil, že ich britský label Jalapeno šikovne nakontraktoval kapelu v USA, Beneluxe a Japonsku a pre Kraak & Smaak sa tak otvoril svet.

V roku 2008 vydali svoj druhý album Plastic People. Z neho pochádza aj hit Squeeze Me s vtipným videom a vokálom ktorý zaobstaral Ben Westbeech. Len v USA predal vyše 70000 downloadov a zabezpečil kapele vystúpenie v prestížnej show Jimmyho Kimmela a adoračné blogy od mien ako Kanye West, alebo Perez Hilton. O rok neskôr zhrabli spolu s The Ting Tings cenu European Border Breakers Award (EBBA) a vyprodukovali tanečné remixy pre umelcov ako Jamiroquai, Richard Dorfmeister, alebo Fort Knox Five.

Časopis Dance IDJ opisuje kapelu ako niečo, čo musíte vidieť naživo. V roku 2011 im okrem viacerých kolaborácii a remixov vyšiel tretí album „Electric Hustle“ a o dva roky neskôr spomínaný Chrome Waves.

Striedajúc najlepšie festivaly a kluby v celej Európe ich naživo uvidíte v piatok 20.2.2015 v bratislavskej Starej Tržnici, po ktorej bude nasledovať oficiálna afterparty v Nu Spirit Clube aj s ich účasťou.

Pokiaľ máte radi electro-funk a chcete získať na ich bratislavské vystúpenie vystúpenie 2 voľné vstupenky, stačí nám napísať na mailovú adresu info@newmodelradio.sk. Najrýchlejšiemu z Vás ich venujeme.

EVENT: www.fb.com/events/1549209668660289/

PREDPREDAJ: http://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=20458

zdroj článku: NuSpirit