JAZZAMOR SA PRIPOMÍNAJÚ KOMPILÁCIOU MUSIC EN VOGUE

Jazzamor - Music En Vogue (Blue Flame Records, 2019)

Nemecký hudobný projekt Jazzamor registrujeme od roku 2001. Založili ho speváčka Bettina Mischke a hráč na klávesové nástroje Roland Grosch.

Jazzamor

Jazzamor spočiatku vystupovali ako kvarteto a ich repertoár tvorili prevažne cover verzie upravené do jazzu, lounge music, prípadne bossa novy. Vlastnej tvorbe sa začali venovať v roku 2002 a do roku 2017 vydali sedem albumov, z ktorých každý bol niečím výnimočný. Ich hudbu charakterizuje elektronika, melancholické piano, zvuk kontrabasu, jemný Bettinin spev a rytmy sčasti ovplyvnené aj latinsko-americkou hudbou. Skladby sú väčšinou jednoduché a hravé, pričom dôraz je kladený na detaily. Spočiatku boli Jazzamor len štúdiovým projektom, neskôr začali koncertovať. Úspešne vystúpili v rôznych krajinách sveta.

Jazzamor - Music En Vague

Kompilácia Music En Vogue

Na kompilácii „Music En Vogue“ sa nachádza osemnásť už skôr vydaných piesní a dve novinky „Body Hunter“ a „Keep In Distance“. Jednotlivé piesne ovplyvnili rôzne skúsenosti hudobníkov z cestovania. Inšpirácie nachádzali na koncertoch a v rôznych nahrávacích štúdiách. Poslucháča konfrontujú s myšlienkou, že zatiaľ čo niektorí ľudia žijú v raji, tak niektorí ľudia trpia. Nemali by sme sa odvracať od utrpenia, aj keď naň nemáme žiadnu odpoveď.

Kompilácia „Music En Vogie“ pôsobí ako celok vyvážene a nedá sa na nej nájsť slabšie miesto. Je preto na čase predstaviť výnimočnú tvorbu tejto kapely aj poslucháčom na Slovensku. Je pre nás potešením, že tak môžeme urobiť prostredníctvom New Model Rádia.

Róbert Gregor (foto: press Jazzamor)