PREŠOVSKÁ SKUPINA PAPYLLON PREDSTAVUJE PIESEŇ WHAT ABOUT TONIGHT

Skupina Papyllon, na čele so spevákom Bohušom Hajduchom, sa po krátkej odmlke pripomína s novým singlom a klipom. Pieseň What About Tonight je signálom pre fanúšikov, že sa ich hudba posúva bližšie k popu.

Papyllon

Singel vydáva holandské vydavateľstvo This could be your music label, pre ktoré nahráva napríklad nórska indie kapela Kakkmadafaka, alebo francúzska skupina Caravan Palace. Na výslednom zvuku novinky sa podieľal aj producent Adrián Líška, ktorý aktívne spolupracuje aj so speváčkou Emmou Drobnou.

„Len ťažko uveriť tomu, že What About Tonight bola pôvodne reggae pesničkou, ktorá nabrala v jeden inšpiratívny večer úplne odlišný smer. Mnoho ľudí nám povedalo, že je to posun k prístupnejšiemu žánru, ale určite v tom nie je žiaden kalkul. Vznikla rovnako, ako všetky naše piesne predtým a jej tvorba nás veľmi bavila rovnako, ako aj tvorba a práca na ďalších singloch,“ tvrdí bubeník Lukáš Lacko o skladbe, ktorá je komentárom patologického mileneckého vzťahu. „Text je drzý a prostoreký, myslím, že s hudbou sa dopĺňa veľmi dobre,“ dodáva Lukáš.

V kontraste s textom pôsobí humorne ladený klip, ktorý pochádza z dielne Mariána Ontka a režiséra Michala Ďuriša. Strihal ho „sused“ kapely Július Demjanovič.

Odohráva sa v technologicko-laboratórnom prostredí a členovia kapely si v ňom okrem spoločnej choreografie vyskúšali, aké je to byť výskumnou vzorkou, lietať vo vesmíre či starať sa o vlastnú vesmírnu raketu. Aj keď iba kartónovú.

Druhý singel z pripravovaného albumu vyjde koncom novembra a spolu s ním bude zverejnené aj vizuálno-lyrické video z produkcie View Maniac. Papyllon sa v portfóliu tohto amerického kreatívneho domu ocitnú popri interpretoch ako Rita Ora, Nicki Minaj, či Major Lazer.

Okrem produkčných noviniek prichádza kapela aj s jednou personálnou. Po dobrodružnom
medzinárodnom turné, v rámci ktorého precestovali Papyllon východnú Európu a Pobaltie oficiálne dopĺňa pôvodne štvorčlennú zostavu multiinštrumentalista Juraj Šoltis. Papyllon vystúpia najbližšie 22. 11. 2019 na budapeštianskom showcaseovom festivale Bush.

Matej Král a NMR (foto: press Papyllon)