JAZZOVÉ WORKSHOPY PRE KAŽDÉHO – AJ TO JE MIKULÁŠSKY JAZZOVÝ FESTIVAL

Mikulášsky Jazzový Festival podporuje slovenskú hudbu. A to nielen profesionálnu scénu a etablovaných umelcov, ale aj mladých a nádejných interpretov. Navyše ponúka možnosť zúčastniť sa hudobných workshopov a to úplne zadarmo.

Mikulášsky Jazzový Festival už štandardne vytvára na Liptove priestor nielen pre zvučné mená jazzovej scény, ale aj pre menej skúsených hudobníkov. Ak sa venujete hudbe a radi by ste povýšili svoje interpretačné schopnosti, workshopy Mikulášskeho Jazzového Festivalu sú pre vás ideálnou voľbou. Okrem inšpirácie, ktorú môžete nabrať z bohatého programu festivalu, určite oceníte aj jeho praktickú časť. Tá je vedená skúsenými, nadanými a všestrannými hudobníkmi – Dávidom Hodekom, Jurajom Kalászom a Gabom Jonášom. Každý z nich má pripravených množstvo zaujímavých tém, ktoré sa budú interaktívne prispôsobovať účastníkom workshopov, ich skúsenostiam, záujmom a otázkam. A nie je pritom rozhodujúce, či sa hudbe venujú dlhšiu dobu alebo s hraním práve začínajú – vítaní sú všetci so záujmom o hudbu.

Jazzový workshop pre bicie a WoodPacky
V poradí prvý workshop, pod vedením talentovaného Dávida Hodeka, sa bude konať v piatok 27. júla od 16:00 v Súkromnej ZUŠ Tranovského 4. Venovaný bude hre na bicie nástroje, ale témou bude aj funkcia nástrojov v kapele, rytmika a rôzne cvičenia interpretácie. Účastníci worshopu sa môžu tešiť aj na špeciálne drevené akusticko-rytmické hudobné nástroje s jedinečným zvukom, ktoré im budú k dispozícii – WoodPacky. Tie určite s radosťou využijú počas spoločného záverečného jam session s Dávidom Hodekom.

 

Workshop pre basu a kontrabas
Druhý, sobotný workshop bude od 14:00 prebiehať pod taktovkou kontrabasistu Juraja Kalásza v doprovode klaviristu Gaba Jonáša. Tí sa budú venovať najmä kontrabasu, basovej gitare a úlohe basovej linky v jazze i v hudbe ako takej. Dotknú sa teoretických základov, nevynechajú ani základy frázovania, rytmus, rôzne koncepcie sólovej hry i štýly doprovodu. Pripravené budú názorné ukážky a jednoduché úlohy pre účastníkov, ktoré ich interaktívnou formou zapoja do tvorivého procesu. Prínosná bude určite aj diskusia s hudobnými profesionálmi, ktorí záujemcom okrem iného priblížia produkciu a nahrávací proces. Vítaní sú všetci basáci, kontrabasisti a každý hudobný nadšenec.

 

Vstup na workshopy je voľný, ak si ale chcete zabezpečiť miesto, odporúčame registrovať sa na www.bit.ly/mjf2018-workshopy. Na Facebooku a webovej stránke Mikulášskeho Jazzového Festivalu (www.mjf.sk) nájdete všetky potrebné informácie. Workshopy budú prebiehať 27. júla od 16-tej a 28. júla od 14-tej hodiny, avšak správny hudobný nadšenec sa určite zúčastní celého programu Mikulášskeho Jazzového Festivalu, ktorý sa koná 27. – 29. júla v Liptovskom Mikuláši. Info o festivale nájdete aj na: https://www.newmodelradio.sk/events/event/mikulassky-jazzovy-festival/

Michal Mendel