KALICH UCHIS O RÔZNYCH PODOBÁCH LÁSKY

Kolumbijsko-americká speváčka Kali Uchis nás svojím nostalgickým hudobným mixom už viackrát oslovila. Na svojom treťom albume „Red Moon in Venus“ sa obracia k nebesiam a privoláva kozmickú silu lásky a božskej ženskosti.


Podľa astrológov a starovekej mytológie je červený Mesiac zlým znamením, predzvesťou prírodných a hospodárskych katastrof. Našťastie je červený Mesiac zriedkavým javom, no práve tento symbol je príznačný pre nový album svojráznej popovej hviezdy Kali Uchis.

„Láska zahŕňa celé spektrum pocitov, ktoré pozná každý, kto niekedy miloval. Nový album vyjadruje spaľujúce vyjadrenie túžby, zlomené srdce, dôveru i úprimnosť, ktorú odráža božská ženskosť Mesiaca a Venuše,“ hovorí 28-ročná speváčka pôsobiaca v Los Angeles o novinke „Red Moon In Venus“.

Spektrum svojich pocitov obalila do pätnástich oduševnených balád a hravých nahrávok, ktoré znejú zasnene, zmyselne, vyzývavo i zraniteľne.

Charakteristický štýl

Kali Uchis zostáva verná svojmu charakteristickému štýlu, ktorý spočíva v spojení nostalgie a modernosti. Za toto spojenie zožal uznanie už jej prvý album „Isolation“ z roku 2018.

Speváčka sa pohybuje najmä v prostredí R&B, počuť aj vplyvy popu a soulu od šesťdesiatych rokov až po súčasnosť. Jej producentský tím tvoria WondaGurl, Leon Michels a Cashmere Cat.

Kali Uchis spieva, hovorí a dýcha oduševnene o láske, ktorú získala alebo stratila. Ako hostí si na album prizvala R&B speváčku Summer Walker, speváka a skladateľa Omara Apolla a svojho životného partnera, rapera a speváka Dona Tolivera.

Duchovné osvietenie

Na predposlednom albume „Sin Miedo“ Kali Uchis oslavovala svoje kolumbijské korene a spievala výlučne v španielčine. „Red Moon In Venus“ je dvojjazyčným albumom, pričom španielčina celkom prirodzene v pesničkách prechádza do angličtiny.

Pieseň „Como Te Quiero Yo“ je o komplikovanom vzťahu, v ktorom sa milenci nedokážu napriek tomu od seba odpútať. Pri počúvaní albumu cítiť, že Kali Uchis zažila lásku v mnohých podobách.

V skladbe „Fantasy“ spieva o všetkom dobrom, čo môže láska priniesť, najmä v jej počiatočnej fáze.

Pieseň „I Wish You Roses“ je o ľuďoch, ktorí zohrali v živote človeka dôležitú úlohu. Želá im len dobré veci aj keď sa teraz ich cesty rozišli. Vo videoklipe k tejto piesni speváčka pózuje na záhone s ružovými kvetmi, čím symbolicky odkazuje na scénu z filmu „Americká krása“ z roku 1999, ktorá sa zaoberá osudovou posadnutosťou muža v strednom veku a mladým dievčaťom.

Vo svojich odtieňoch smútku a túžby nás tento album žiada, aby sme pocítili silu moci lásky, či už v dobrej alebo zlej podobe. Jemne podaná skladba „Moonlight“ je postavená na princípe astrológie. Mesiac je centrom vnútornej emocionálnej múdrosti a božskej ženskosti – je to priestor na odovzdanie sa gravitácii lásky.

V titulnej skladbe „Red Moon in Venus“ speváčka vykresľuje citlivý a intímny zvukový obraz lásky medzi ľuďmi a poznania vlastnej hodnoty. Hudba Kali Uchis je preto cestou k akémusi duchovnému osvieteniu.

NMR (foto: press Kali Uchis)