KVIETAH ZVEREJNILA VIDEOKLIP K PIESNI ŠAMPAŇ

Česká speváčka a skladateľka Magdalena Fendrychová vystupujúca pod menom Kvietah skladá piesne od svojich jedenástich rokov. Jej pripravovaná platňa má vyjsť na jeseň tohto roku vo vydavateľstve Divnosti, ktorého sa stala súčasťou.

K singlu „Šampaň“ vznikol tiež videoklip a v najbližších dňoch speváčka odštartuje kampaň na portáli Donio, kde chce získať prostriedky na dokončenie albumu a vydanie fyzických nosičov.

Dvadsaťdvaročná Magdalena Fendrychová alias Kvietah sa žánrovo pohybuje na pomedzí indie rocku a popu.

Na svojej pripravovanej platni ukáže zmysel pre hudobnú produkciu i aranžovanie. V úvode a závere piesne „Šampaň“ budete počuť aj dychové kvarteto.

„Jedním z témat singlu je pro mě rozpor mezi potřebou po absolutní volnosti a nezávislosti na jinejch lidech a potřebou někam patřit a s někým souznít. Fascinuje mě konstantní touha mojí generace věci neřešit, zároveň však zažít všechno. Nakonec nastupuje jistá netečnost pramenící z nekonečna možností, které máme. I o tom je Šampaň,“ vysvetľuje Kvietah.

Kvietah - Šampaň

Singel dopĺňa klip natočený v klube Fuchs v pražskej Štvanici, ktorý rozpráva príbeh jednej párty končiacej na svitaní.

Dej je inšpirovaný skutočnými zážitkami, natáčací štáb ale prehodil pohlavie jednej z hlavných postáv, takže sa odohráva medzi dvomi mužmi. Pieseň vrcholí výkrikom „Radši bych vůbec neviděla“, ktorý podľa Kvietah opisuje túžbu nebyť povrchnou vo vnímaní ostatných ľudí. Často totiž skĺzne hodnotenie k tomu, čo vidíme.

Na piesni „Šampaň“, podobne ako na celom albume, sa podieľa aj producent a zakladateľ labelu Divnosti Tomáš Tkáč.

NMR (foto: Denisa Rysová)