LA3NO CUBANO POČAS KARANTÉNY ZDIVOČELI EŠTE VIAC

Ako má vyzerať poriadny žúr v prírode, alebo v rodinnej izolácii na dedine, vám vo videoklipe k novej piesni Paleo spolu s priateľmi predvedú chlapci zo slovenskej skupiny La3no Cubano.

Ani dlhoročnú stálicu slovenskej hudobnej scény La3no Cubano neobišli komplikácie spojené s pandémiou. Okrem zrušených koncertov museli upustiť z príprav natáčania klipu s vychyteným domácim režisérom Branislavom Vinczem. Ten nakoniec prenechal kameramanskú taktovku samotným členom kapely, aby každý z nich zachytil osobitné prežívanie vlastnej „karantény“. Branislav Vincze režíroval realizáciu klipu na diaľku a neskôr sa postaral o strih aj post produkciu. O tom, ako to celé dopadlo, sa môžete presvedčiť sami, nižšie na tejto stránke.

Názov novej piesne Paleo nie je úplne náhodný, ide o symbol minulosti a schopnosti učiť sa z nej. Podmanivý beat a jeho mantrické opakovanie nabáda k tomu, čo je pre nás prirodzené – k rytmickému pohybu a tancu!

Ak ste už hudbu skupiny La3no Cubano už niekde zachytili, určite pre vás nebude prekvapením, že ich skladby sú plné zvratov a nečakaných situácií. Práve s nimi šikovne korešponduje rozmanitý vizuál, ktorého tancom nabitá energia privoláva prvú letnú korona afterpárty.


Teraz by mal nasledovať zoznam festivalov a koncertov, ktoré chalani mali v pláne odohrať tento rok. My sme ale radšej oslovili perkusionistu Tóna Gutha a položili mu niekoľko otázok.

Ako zvládate súčasnú karanténnu situáciu?

„Nie je to jednoduché, väčšina našich aktivít, či už koncerty, workshopy alebo kurzy boli zrušené. Niektorí z nás sa stali kuriérmi, niektorí pracujú na stavbách, niektorí začali vyučovať online.“

Nenapadlo aj vás pripraviť pre vašich fanúšikov online koncert?

„Napadlo, ale nikto nás zatiaľ neoslovil. Momentálne to vidíme skôr na nejaký outdoor koncert medzi panelákmi.“

Kedy vznikla pieseň Paleo a kto je jej autorom?

„Ešte minulý rok, autorom sú viacerí z nás.“

Môžeme sa v blízkej budúcnosti tešiť aj na ďalšie nové nahrávky či klipy?

„Určite áno, ale skôr sa teraz chceme venovať dotvoreniu nového albumu. Potrebujeme nahrať ešte 2-3 piesne.“

Ako a kedy oslávite návrat na koncertné pódiá?

Samotný návrat na pódia a hranie bude veľká oslava 🙂

Róbert Gregor (foto: press La3no Cubano)